هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رهبر معظم انقلاب در دومین روز از سفر به کرمانشاه:

جامعه بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نمی رسد

سرویس سیاسی
در دومین روز از سفر رهبر انقلاب اسلامی به کرمانشاه، صبح امروز(پنجشنبه) خانواده‌های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان در فضایی معطر به عطر شهداء و یاد و خاطره جانفشانی آنان، با حضرت آیت‌الله خامنه ای دیدار کردند.
پنج‌شنبه 21 مهر 1390 ساعت 17:26
جامعه بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نمی رسد در دومین روز از سفر رهبر انقلاب اسلامی به کرمانشاه، صبح امروز(پنجشنبه) خانواده‌های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان در فضایی معطر به عطر شهداء و یاد و خاطره جانفشانی آنان، با حضرت آیت‌الله خامنه ای دیدار کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/6474.jpg جامعه,بدون,روحیه,ایثارگری,به,عزت,و,عظمت,نمی,رسد Icana

رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، دیدار با خانواده های شهداء، ایثارگران و جانبازان را یکی از با عظمت ترین دیدارها خواندند و تأکید کردند: روحیه ایثارگری نجات بخش یک کشور و ملت است و هیچ جامعه ای بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نخواهد رسید.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه یکی از ابعاد و جهات روحیه ایثارگرانه، شناخت نیاز لحظه و عمل به وظیفه است، افزودند: کیمیای هوشمندی و موقعیت‌شناسی شهداء و ایثارگران، نقطه برجسته ای است که بعنوان یک درس بزرگ، همواره مورد نیاز کشور است.

ایشان بروز غفلت در جامعه و تشخیص ندادن نیاز لحظه را نتیجه استفاده نکردن از ظرفیت عظیم مردم دانستند و خاطرنشان کردند: حصار مستحکم در دفاع از هویت و عزت یک ملت و نجات کشور از توطئه ها، در گرو آگاهی مردم و نقش دادن آگاهانه به آنان است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: نظام ایران، جمهوری اسلامی بمعنای مردم سالاری اسلامی است که لازمه آن نقش آفرینی واقعی مردم در همه عرصه ها و استفاده غیر صوری از ظرفیت مردم است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تجلیل از صبر و بصیرت خانواده های شهداء، ایثارگران و جانبازان، خاطرنشان کردند: صبر و بصیرت یگانه عامل رسیدن به قله ها است و اگر ملتی دارای این دو ویژگی ممتاز بود، قطعاً در تشخیص هدفها و مسیر رسیدن به این هدفها دچار تردید و سردرگمی نخواهد شد.

ایشان با یادآوری نگاه بصیر و نافذ امام راحل (ره) افزودند: هنگامی که همه چیز در ظاهر ناامید کننده و غیر قابل دست یافتنی بود، امام بزرگوار (ره) سخن از امید و پیشرفت و موفقیت می گفتند و در نهایت هم، همه ناباورانه، شاهد تحقق این سخنان بودند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیچیده تر شدن تحولات و مسائل، هوشمندی و وظیفه‌شناسیِ بهنگامِ نیاز را بسیار ضروری خواندند و تأکید کردند: به لطف خداوند امروز هوشمندی مردم متعهد، مؤمن و معتقد ایران و پایبندی آنان به آرمانها بسیار زیاد است.

در ابتدای این دیدار تعدادی از خانواده های شهداء و جانبازان، رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس، حماسه سرایان و فرزندان شهداء در استان کرمانشاه، مطالب، اشعار و دل نوشته هایی را در خصوص دوران دفاع مقدس و مقام شهداء قرائت کردند.

زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار گزارشی از شهداء، جانبازان و آزادگان استان کرمانشاه ارائه کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000