هدر اصلی
1390/07/21 21:24:28
سرویس سیاسی

اسلواکی انتخابات زودهنگام پارلمانی برگزار خواهد کرد

پارلمان اسلواکی طرح برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را به درخواست حزب مخالف تصویب کرد.
اسلواکی انتخابات زودهنگام پارلمانی برگزار خواهد کرد پارلمان اسلواکی طرح برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را به درخواست حزب مخالف تصویب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2276.jpg اسلواکی,انتخابات,زودهنگام,پارلمانی,برگزار,خواهد,کرد Icana

به گزارش گروه بین‌ا‌لملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، نمایندگان پارلمان اسلواکی در جلسه امروز پنجشنبه در حالی طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو را تصویب کردند که پیش از آن به درخواست حزب مخالف طرح برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را تایید کردند.
کابینه اسلواکی روز گذشته (چهارشنبه) در پی استعفای نخست‌وزیر در اعتراض به عدم تصویب طرح تقویب صندوق مالی ناحیه یورو منحل شده بود.
اسلواکی تنها کشور از 17 کشور ناحیه یورو است که طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو را به دلیل اختلاف میان احزاب ائتلافی تشکیل‌دهنده کابینه تصویب نکرده بود.
حزب لیبرال یکی از چهار حزب تشکیل‌دهنده دولت ائتلافی اسلواکی با عدم حمایت از این طرح در جلسه رای‌گیری روز گذشته حضور پیدا نکرد.
"ایوتا رادیکوا" نخست‌وزیر اسلواکی اعلام کرده بود اگر پارلمان به این طرح رای منفی دهد از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.
رهبران ناحیه یورو در اجلاس مشترک ۲۱جولای گذشته (۳۰تیر) مقرر کردند ذخیره مالی صندوق نجات ناحیه یورو برای کمک به اعضای آن برای مقابله با بحران کسری بودجه و بدهی توسعه یابد.
تمامی ۱۷ کشور ناحیه یورو باید این طرح را تصویب کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet