خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1390/07/21 22:48:37
سرویس سیاسی

اعلام شروط نماینده پارلمان افغانستان برای شکستن اعتصاب غذا

نماینده معترض پارلمان افغانستان اعلام کرد در صورت تشکیل کمیته مستقل برای رسیدکی به آراء انتخابات سال گذشته میلادی به اعتصاب غذای خود پایان خواهد داد.
اعلام شروط نماینده پارلمان افغانستان برای شکستن اعتصاب غذا نماینده معترض پارلمان افغانستان اعلام کرد در صورت تشکیل کمیته مستقل برای رسیدکی به آراء انتخابات سال گذشته میلادی به اعتصاب غذای خود پایان خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/11457.jpg اعلام,شروط,نماینده,پارلمان,افغانستان,برای,شکستن,اعتصاب,غذا Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، در پی افزایش تقاضاها برای پایان دادن به اعتصاب غذای "سیمین بارکزی" نماینده سلب صلاحیت شده پارلمان افغانستان وی شروط خود برای پایان دادن به این اعتصاب غذا را اعلام کرد.
این در حالی است که اعتصاب غذای این نماینده پارلمان افغانستان امروز پنجشنبه وارد سیزدهمین روز خود شده است و پزشکان از وخامت اوضاع جسمی خانم بارکزی خبر می‌دهند.
از جمله شروط خانم بارکزی بررسی آراء انتخابات پارلمانی سال گذشته میلادی از سوی کمیته مستقل و اعضای بی‌طرف آن شد.
وی اعلام کرد در صورت آنکه این کمیته بی‌طرف تشکیل شود به اعتصاب غذای خود پایان خواهد داد.
در همین حال امروز پنجشنبه تعدادی از فعالان زن و حامیان خانم بارکزی با به راه انداختن تظاهراتی اعتراض‌آمیز خواستار رسیدگی به درخواست مطرح شده از سوی سیمین بارکزی شدند.
وزیر کشور افغانستان نیز امروز خواستار جمع‌آوری چادر محل استقرار سیمین بارکزی در نزدیکی پارلمان و انتقال وی به بیمارستان شد.
این در حالی است که اعضای ائتلاف قانون شنبه گذشته اعلام کردند به درخواست روسای شوراهای ولایتی به دوماه اعتصاب کاری خود پایان خواهند داد و در جلسات پارلمان افغانستان شرکت خواهند کرد.
با وجود اعلام بازگشت به جلسات پارلمانی از سوی ائتلاف قانون هیچ راه حلی از سوی پارلمان و یا دولت برای حل این مناقشه ارائه نشده و نارضایتی از عملکرد دولت "حامد کرزی" رئیس‌جمهور این کشور میان نمایندگان معترض و مردم افغانستان همچنان ادامه دارد.
نمایندگان معترض به این حکم شامل نمایندگان سلب صلاحیت شده و تعداد دیگری از نمایندگان پارلمان با تشکیل ائتلافی با نام ائتلاف "قانون" اعلام کردند تا زمانی که تغییر نتایج انتخابات پارلمانی سال گذشته ادامه داشته باشد در جلسات پارلمانی شرکت نخواهند کرد.
پارلمان افغانستان ۲۴۹کرسی دارد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet