هدر اصلی
1390/07/22 12:34:21
سرویس اجتماعی
برنا به مناسبت روز عصای سفید:

تحصیل و اشتغال و اوقات فراغت برای نابینایان دغدغه شده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه باید حق و حقوق شهروندی نابینایان محترم شمرده شود ،گفت: تحصیل و اشتغال و اوقات فراغت برای نابینایان تبدیل به یک دغدغه شده است.
تحصیل و اشتغال و اوقات فراغت برای نابینایان دغدغه شده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه باید حق و حقوق شهروندی نابینایان محترم شمرده شود ،گفت: تحصیل و اشتغال و اوقات فراغت برای نابینایان تبدیل به یک دغدغه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11522.jpg تحصیل,و,اشتغال,و,اوقات,فراغت,برای,نابینایان,دغدغه,شده,است Icana

سیروس برنا بلداجی درگفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: طرح موضوع نابینایان و حل مشکلات آنها و فراهم کردن حداقل وسایل آسایش و رفاه نابینایان باید به عنوان یک مسئله مهم در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان باید به همان اندازه که به شهروندان دیگر اهمیت می دهند برای نابینایان نیز اهمیت قایل شده و برای آنها برنامه ریزی داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متولی رسیدگی به امور نابینایان در حال حاضر سازمان بهزیستی و شهرداری است، افزود:در طول دولت نهم و دهم اعتبارات بهزیستی افزایش داشته اما خدمات دهی این سازمان به جمعیتی که تحت پوشش این سازمان است چندان بهتر نشده است.

برنا گفت: بهزیستی باید وسایلی همچون اعصا و سمک و عینک را به طور عمده خریداری و در اختیار نابینایان قرار دهد اما متاسفانه در انجام این وظیفه کوتاهی می کند.

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه شهرداری موظف به فراهم کردن وسایلی برای گذراندن اوقات فراقت نابینایان و ایجاد پارک های مخصوص آنها است، گفت: نابینایان اوقات فراغت زیادی دارند که باید برای گذراندن آن برنامه ریزی شود متولیان امر باید برای تحصیل و اشتغال نابینایان امکاناتی را فراهم کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان نقش رسانه ها را در مطرح شدن مشکلات نابینایان و رسیدگی به مشکلات آنها بسیار موثر و مهم دانست و تصریح کرد: رفتار شهروندان و مسولان با نابینایان باید محترمانه باشد نه ترحم آمیز .

روز شنبه 23 مهر به عنوان روز عصای سفید نامگذاری شده است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet