هدر اصلی
1390/07/22 17:10:59
سرویس فرهنگی
بررسی ریشه‌های خشونت در جامعه/21

الهیان: زنان بر‌ترین مدیران خانواده برای کاهش خشونت‌های خانگی هستند

عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر نقش و جایگاه بر جسته زن در دین اسلام گفت: شرع مقدس اسلام با دستورات خود به زن جایگاه والایی بخشیده و به او توان مدیریت خشونت‌های خانگی و امکان دوری از خشونت‌های اجتماعی را داده است.
الهیان: زنان بر‌ترین مدیران خانواده برای کاهش خشونت‌های خانگی هستند عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر نقش و جایگاه بر جسته زن در دین اسلام گفت: شرع مقدس اسلام با دستورات خود به زن جایگاه والایی بخشیده و به او توان مدیریت خشونت‌های خانگی و امکان دوری از خشونت‌های اجتماعی را داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3628.jpg الهیان:,زنان,بر‌ترین,مدیران,خانواده,برای,کاهش,خشونت‌های,خانگی,هستند Icana

زهره الهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: بحث خشونت علیه زنان در جوامع غربی به معظل بزرگی تبدیل شده است و دلیل آن نیز دوری زنان غرب از الگو‌های دینی و الهی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی آمار خشونت‌های خانگی خانواده‌های ایرانی را در قیاس با خانواده‌های غربی پایین توصیف و تصریح کرد: کشور‌های غربی آمار بالایی از خشونت‌های زنان را در دنیا دارند و علت اساسی آن عدم گستره اخلاق و تعهد به تعالیم ادیان الهی در این جوامع است.

وی ادامه داد: این سخن به این معنی نیست که در جامعه ما هیچ درصدی از خشونت‌های خانگی علیه زنان وجود ندارد اما به واسطه تدین مردم، اعتقاد و اخلاق مداری درصد زیادی از خشونت‌های خانگی پیشگیری شود وباید در پی رفع خشونت در بین درصد ناچیزی از خانوده‌ها که در آن مردان به واسطه تربیت غیر دینی و ناصحیح و دور از اخلاقیات و مذهب با زنان رفتار نادرستی می‌کنند نیز باشیم.

الهیان با تاکید بر نقش مدیریتی زنان در نگاه اسلامی افزود: زنان می‌توانند با استفاده از توانمندی‌های خدادادی و بر اساس مسئولیتی که اسلام و اخلاق انسانی بر عهده آنان گذارده است، با خشونت مبارزه جدی کنند و با مدیریت صحیحی خانواده علاوه بر کاهش روی دادن خشونت‌های خانوادگی، فرزندان عاری از تفکرات خشونت آمیزرا نیز به جامعه تحویل دهند.

وی با تاکید بر اینکه تا رسیدن به جایگاه حقیقی زن در اسلام در جامعه فاصله زیادی داریم گفت: فاصله وضعیت فعلی زنان در جامعه با جایگاهی که اسلام برای آن‌ها متصور شده است باید با تهادینه کردن تعالیم اسلام و فرهنگ سازی طی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تحقق جایگاه حقیقی زنان در جامعه بر اساس دیدگاه‌های اسلامی را دغدغه فراکسیون زنان مجلس توصیف و تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف اصلی، تحقق جایگاه حقیقی زنان در جامعه است، تلاش فراکسیون زنان در حوزه قانون گذاری در جهت احیای حقوق زنان در مواردی که مورد خشونت واقع می‌شوند و نیز حفظشان آن‌ها در جامعه است.

وی ادامه داد: طرحی را در دست مطالعه و بررسی در حوزه امنیت زنان در مرکز پژوهش‌های مجلس داریم تا بتوانیم با بررسی و مطالعه ابعاد مختلف نگاه اسلام نسبت به جایگاه حقیقی زن، خانواده و جایگاه زن در خانواده فرهنگ سازی بیش ترو بهتری برای حمایت از زنان آسیب دیده و ارتقا سطح امنیت زنان در سطح عمومی جامعه داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet