روز مجلس
1390/07/23 09:23:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی راد:

انتخابات مجلس نهم،یک امتحان بزرگ است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس،گفت:با توجه به درک بالایی که مردم نسبت به انتخابات دارند،در این انتخابات نیز به شکل بسیار خوب،گسترده،با حضور همه جانبه، بلکه بهتر از گذشته در صحنه حاضر می شوند.
انتخابات مجلس نهم،یک امتحان بزرگ است نماینده مردم کرمانشاه در مجلس،گفت:با توجه به درک بالایی که مردم نسبت به انتخابات دارند،در این انتخابات نیز به شکل بسیار خوب،گسترده،با حضور همه جانبه، بلکه بهتر از گذشته در صحنه حاضر می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/242.jpg انتخابات,مجلس,نهم،یک,امتحان,بزرگ,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد کرمی‌راد به ایسنا اظهارداشت:همان‌طور که قانون تعیین کرده، التزام عملی به احکام دین مبین اسلام، شرع، ولایت فقیه، وفادار بودن به نظام و انقلاب و عدم خیانت به مردم و ارزش‌های انقلاب از جمله شاخص‌هایی است که برای ورود کاندیدها به عرصه انتخابات مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: طبیعتا دستگاه‌های نظارتی و کنترلی هم کمک خواهند کرد تا افراد شایسته و کسانی که نه خودشان و نه وابستگان درجه یک آن‌ها از موقعیت‌های شغلی سوء‌استفاده نکرده و رانت خواری نداشته‌اند، وارد مجلس شوند؛ به هر حال کسانی هستند که کاندیدا شدن را برای خود فرصتی مغتنم می‌دانند تا بتوانند در طول دوره نمایندگی، خود و اطرافیان‌شان را در انتخاب و بهره‌گیری از رانت و سفارش دخیل کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس ادامه داد: البته یقین دارم که با توجه به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات، ایشان رهنمودها، سیاست‌های کلی، احکام حکومتی و بعد ولایتی‌شان را در قالب هشدار و تذکر تا زمان انتخابات بیان خواهند کرد. البته ایشان از چندین ماه قبل هم تذکراتی داده بودند که مسوولان اجرایی دخالتی در مسایل انتخابات نکنند.

کرمی‌راد خاطرنشان کرد: دولت، مسوولان اجرایی و به خصوص وزارت کشور که متولی برگزاری انتخابات در بعد اجرایی آن است، باید فارغ از جناح‌بندی این وظیفه سنگین و والای خود را به نحو شایسته‌ای دنبال کنند تا مردم و رهبر انقلاب نگرانی از دستگاه‌های اجرایی نداشته باشند. اگر چه متاسفانه برخی قرائن و شواهد نشان از دخالت‌های زودهنگام برخی مسوولین در این زمینه دارد.

وی با ابراز تاسف از عدم رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی برخی از کاندیداها، گفت: اگر اخلاق انتخاباتی رعایت شود، زمینه برگزاری هر چه بهتر انتخابات فراهم خواهد شد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه تصریح کرد: آنچه از سوی شورای نگهبان در انتخابات آینده باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب ناظرین و افرادی است که گرایش‌های خطی و سیاسی نداشته باشند و بتوانند در راستای وظیفه شرعی و والای خود انتخابات را به نحو شایسته‌ای دنبال کنند.

کرمی‌راد در پایان انتخابات مجلس نهم را یک امتحان بزرگ توصیف کرد و گفت: امیدوارم با توجه به درک و شعور بالایی که مردم نسبت به انتخابات دارند، در این انتخابات نیز به شکل بسیار خوب، گسترده، ‌ با حضورهمه جانبه و مشارکت کامل و بلکه بهتر ازگذشته درصحنه حاضر شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet