هدر اصلی
1390/07/23 13:51:05
سرویس فرهنگی
همزمان با هفته کتاب/

کتابخانه‌ تخصصی زنان در کتابخانه‌ مجلس افتتاح می‌شود

بخش فراهم‌آوری کتابخانه‌ مجلس با خرید بیش از دویست عنوان پایان‌نامه از اساتید دانشگاه‌های قم٬‌ کتابخانه‌ تخصصی زنان را افتتاح می‌کند.
کتابخانه‌ تخصصی زنان در کتابخانه‌ مجلس افتتاح می‌شود بخش فراهم‌آوری کتابخانه‌ مجلس با خرید بیش از دویست عنوان پایان‌نامه از اساتید دانشگاه‌های قم٬‌ کتابخانه‌ تخصصی زنان را افتتاح می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3342.jpg کتابخانه‌,تخصصی,زنان,در,کتابخانه‌,مجلس,افتتاح,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه، موزه ومرکزاسناد مجلس،کتابخانه‌ تخصصی زنان همزمان با هفته‌ کتاب در کنار کتابخانه‌ تخصصی اسلام شناسی و ایرانشناسی راه‌اندازی می‌شود.

تاکنون بیش از 1200 جلد کتاب ثبت و تحویل بخش سازماندهی شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته، ثبت کتاب‌های تخصصی زنان به 1800 جلد برسد.

موضوع پایان‌نامه‌ها در زمینه‌ تخصصی زنان، اسلام‌شناسی، علوم قرآنی،  مسائل تربیتی اسلام و مسائل خانوادگی و حقوقی است.

تعدادی از پایان نامه های خریداری شده عبارتند از:« شرح و تفسیر آیه الرجال قوامون علی النساء و تحلیل دیدگاه‌های موجود»، «دیدگاه امام علی در حقوق زنان و مقایسه آن با اعلامیه جهانی حقوق بشر»،‌ «کرامت زن در قرآن»،‌ «بررسی شرایط سنی تکلیف دختران از دیدگاه فقه شیعه و اهل سنت»، «تحلیلی پیرامون آیات زن در قرآن کریم با تکیه بر سبب نزول»،‌ «بررسی تطبیقی حقوق زن در سوره نساء»، «تاریخ حدیث شیعه در عهد سلجوقیان»، «تاریخ حدیث شیعه در عهد صفویه»، «تفسیر مقارنه‌ای آیات حج و بیان فلسفه و حکمت آن از نگاه فریقین»،‌ «وضعیت فرزند‌خواندگی در فقه امامیه و حقوق موضوعه ایران»، «بررسی جامعه‌شناختی ساختار حقوقی ازدواج موقت در ایران» و «شیوه مبارزه پیامبر اکرم با مفاسد اجتماعی» و «تاریخ حدیث شیعه در قرن 7 و 8 ».

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet