روز مجلس
1390/07/23 11:31:53
سرویس سیاسی
شیخ الاسلام خبر داد:

دیدار علی لاریجانی با روسای جمهور و روسای مجالس قرقیزستان و تاجیکستان

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف سفر سه روزه لاریجانی به بیشکک و دوشنبه، بیان کرد: رئیس مجلس در این سفر با روسای جمهور، روسای مجالس و مقامات پارلمانی این دو کشور دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند.
دیدار علی لاریجانی با روسای جمهور و روسای مجالس قرقیزستان و تاجیکستان مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف سفر سه روزه لاریجانی به بیشکک و دوشنبه، بیان کرد: رئیس مجلس در این سفر با روسای جمهور، روسای مجالس و مقامات پارلمانی این دو کشور دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11493.jpg دیدار,علی,لاریجانی,با,روسای,جمهور,و,روسای,مجالس,قرقیزستان,و,تاجیکستان Icana

"حسین شیخ الاسلام" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به دو کشور قرقیزستان و تاجیکستان در این هفته، گفت: ایشان بعد از شرکت در اجلاس یکصدوبیست‌ وپنجم مجمع بین‌المجالس سه‌شنبه شب-۲۶ مهرماه- به تهران باز می‌گردد و بامداد روز چهارشنبه- ۲۷مهرماه- در رأس هیئتی عالی‌رتبه عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان می‌شود.
وی با بیان اینکه علی لاریجانی ظهر پنج‌شنبه-۲۸ مهرماه- «بیشکک» را به مقصد «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان ترک می‌کند، افزود: رئیس مجلس جمعه-۲۹ مهرماه- آخر شب به کشور برمی‌گردد.
شیخ الاسلامی با اشاره به سخنرانی لاریجانی در پارلمان قرقیزستان، تصریح کرد: رئیس مجلس در سفر ۳ روزه خود به قرقیزستان و تاجیکستان با روسای جمهور، روسای مجالس و مقامات پارلمانی، نخبگان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی این دو کشور دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند.
وی ادامه داد: سفر لاریجانی به «بیشکک» و «دوشنبه» به دعوت رسمی احمدبیگ گلدی‌بی‌کُف و شکورجان ظهورُف روسای مجالس قرقیزستان و تاجیکستان انجام می‌شود.
مشاور اموربین الملل رئیس مجلس درباره اهداف سفر علی لاریجانی به بیشکک و دوشنبه، یادآور شد: توسعه روابط پارلمانی، تلاش برای ایجاد فرصت‌های جدید جهت همکاری‌های دوجانبه، بهره گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور برای تأمین منافع مشترک دو ملت، مذاکره درباره تحولات منطقه‌ای بویژه روند گسترش بیداری اسلامی در میان ملت‌های مسلمان، بررسی آخرین تحولات خاورمیانه و طرح موضوعات مورد علاقه همچون مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر از جمله اهداف این دو سفر است.
احمدبیگ گلدی‌بی‌کُف رئیس مجلس قرقیزستان در اسفند ۸۵ و شکورجان ظهورُف رئیس مجلس تاجیکستان در آذر ۸۹ به تهران سفر کرده بودند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet