خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/07/23 13:07:25
سرویس بین الملل
جنبش وال استریت سرآغاز فروپاشی نظام سرمایه داری غرب/2

نظام سرمایه داری جوابگوی مطالبات مردم آمریکا نیست

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس با بیان اینکه امروز نظام سرمایه داری جوابگوی دموکراسی و مطالبات مردمی در غرب نیست ،بیان کرد: جنبش وال استریت در نتیجه درک واقعی مردم از جهان سرمایه داری است که جز منفعت عده ای خاص به چیزی دیگر نمی اندیشد.
نظام سرمایه داری جوابگوی مطالبات مردم آمریکا نیست نائب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس با بیان اینکه امروز نظام سرمایه داری جوابگوی دموکراسی و مطالبات مردمی در غرب نیست ،بیان کرد: جنبش وال استریت در نتیجه درک واقعی مردم از جهان سرمایه داری است که جز منفعت عده ای خاص به چیزی دیگر نمی اندیشد. https://cdn.icana.ir/d/019/9070.jpg نظام,سرمایه,داری,جوابگوی,مطالبات,,مردم,آمریکا,نیست Icana

"سلمان خدادادی" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به این که جنبش وال استریت شاکله نظام سرمایه داری را از هم فرو خواهد پاشید،‌ گفت: حضرت امام (ره) سال ها پیش و در اوج اقتدار ظاهری بلوک شرق به سردگی شوروی سابق در نامه ای به گورباچف اعلام کردند که ما صدای شکستن استخوان­های مارکسیسم را می­شنویم، در آن مقطع زمانی به دلیل ظاهربینی جهانی، درک این جمله حضرت امام (ره)، برای بسیاری از افراد ثقیل و غیر قابل فهم بود اما طولی نکشید که فرمایشات حضرت امام به تحقق پیوست و بلوک شرق فروپاشید.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، صحبت­های اخیر مقام معظم رهبری درباره فروپاشی نظام سرمایه داری در غرب را در همین راستا عنوان کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب چند سال گذشته در یکی از سخنرانی های  خود فروپاشی جهان غرب را به سرکردگی آمریکا پیش بینی کردند اما باز هم به دلیل قدرت و حضور ظاهری غرب باور تحقق آن برای بسیاری سخت بود اما امروز با جنبش وال استریت بار دیگر شاهد محقق شدن فرمایشات مقام معظم رهبری هستیم.

وی سخنرانی مقام معظم رهبری در کرمانشاه را تاکیدی بر فرمایشات سال­های گذشته ایشان درباره فروپاشی نظام سرمایه­داری خواند و تاکید کرد: امروز مردم آمریکا با جنبش وال استریت نشان دادند که به صورت گسترده خواهان تحولات اجتماعی و مطالبات اجتماعی خود هستند.

این نماینده مجلس هشتم، ‌با اشاره به شکل گیری مشکلات و معضلات اقتصادی در غرب گفت: اگرچه امروز آمریکا در بدترین شرایط اقتصادی دست و پا می زند اما نشانه های این موضوع از چندین سال گذشته قابل مشاهده و لمس بود که هر بار از سوی دولتمردان این کشور مهار می شد تا تبدیل به جنبش ها و تحرکات اجتماعی نشود.

خدادای ادامه داد: شکل گیری اعتراضات مردمی در قریب به اتفاق شهرهای آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی نشانه فروپاشی و از هم گسیختگی حکومت­های سیاسی غرب است.

نائب رئیس کمیسیون شوراها با تاکید بر این که مردم غرب از نظام سرمایه داری به ستوه آمده اند توضیح داد: آن ها متوجه شدند که نظام سرمایه داری هیچ توجهی به هویت انسان ها نداشته و تنها به دنبال تامین و انباشتن سرمایه و قدرت و انحصار آن در دست عده ای خاص است.

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامورداخلی مجلس، تاکید کرد: مردم غرب امروز به دنبال درک واقعی از جهان سرمایه داری که به غیر از خود به چیز دیگری نمی اندیشد دست به تظاهرات زدند که قطعا این موضوع شاکله نظام سرمایه داری را به هم خواهد ریخت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه-20 مهرماه- با اشاره به جنبش "وال استریت" در آمریکا، آنرا مسئله مهمی خواندند و خاطر نشان کردند: اگر چه مقامات آمریکایی در ابتدا تلاش کردند تا این حرکت اعتراضی را کوچک نشان دهند اما اکنون مجبور به اعتراف شده‌اند.

ایشان با اشاره به دست نوشته های چندین هزار معترض در آمریکا که خود را نود و نه درصد و اکثریت ملت آمریکا معرفی می کنند ، افزودند : مردم آمریکا در واقع به حاکمیت اقلیت یک درصدی بر اکثریت نود و نه درصدی  معترض هستند که مالیات و پول مردم آمریکا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی میکنند.

رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند: ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی تواند ریشه های آن را از بین ببرد، نظام سرمایه داری در بن بست کامل قرار گرفته و بحران غرب بطور کامل شروع شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet