روز مجلس
1390/07/23 15:47:31
سرویس اجتماعی
قنبری به مناسبت روز جهانی زنان روستایی/

زن روستایی مهمترین عنصر دسترسی به منابع غذایی پایدار است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه زنان روستا یک عنصر فعال اقتصادی محسوب می‌شوند، تاکید کرد: زنان روستایی نقش مهمی در رسیدن به منابع غذایی سالم و مبارزه با فقر و گرسنگی دارند.
زن روستایی مهمترین عنصر دسترسی به منابع غذایی پایدار است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه زنان روستا یک عنصر فعال اقتصادی محسوب می‌شوند، تاکید کرد: زنان روستایی نقش مهمی در رسیدن به منابع غذایی سالم و مبارزه با فقر و گرسنگی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/11556.jpg زن,روستایی,مهمترین,عنصر,دسترسی,به,منابع,غذایی,پایدار,است Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه زندگی روستایی و زنان روستا نقش مهمی در توسعه اقتصادی و کشاورزی دارند گفت: زنان روستا در کنار فعالیت خانه‌داری یک عنصر فعال اقتصادی محسوب می‌شوند که گاهی حتی بیشتر از مردان در تامین معیشت خانواده موثر هستند.

نماینده مردم ایلام ،ایوان،چرداول،مهران و شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنان روستایی از عناصر مهم رشد و توسعه صنعت کشاورزی و دامداری در هر کشوری محسوب می شوند، تصریح کرد:این دو صنعت نقش مهمی در رسیدن به منابع غذایی پایدار ومبارزه با فقر و گرسنگی دارد

وی بیان اینکه برای دسترسی به منابع غذایی پایدار لازم است از زندگی روستایی حمایت شود گفت، در دهه اخیر متاسفانه به دلیل عدم حمایت لازم از زندگی روستایی بسیاری ازخانواده‌های روستایی یا به شهر‌ها کوچ کردند و یا زنان و مردان روستایی به جای پرداختن به کار کشاورزی به کارهای خدماتی دیگری روی آوردند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مهاجرت روستاییان موجب فلج شدن کشاورزی کشور و صدمه به منابع غذایی سالم می‌شود،.تاکید کرد: باید به دنبال تقویت فرصت‌های کشاورزی و دامداری برای روستاییان بود تا با رونق گرفتن فعالیت‌های اقتصادی در روستا زندگی روستایی از بین نرود و مردم روستا همچنان علاقه‌مند به زندگی در دیار خود باشند.

پانزدهم اکتبر روز جهانی زنان روستایی نام گذاری شده است. زنان روستایی یک چهارم جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و نقش مهمی درسرپرستی از خانواده های خود بر عهده دارند.

از آنجایی که در سالهای اخیر میزان مهاجرت مردان روستایی به شهرها برای بدست آوردن فرصت‌های شغلی بهتر افزایش یافته، مسئولیت‌های زنان روستایی در نگهداری از خانواده‌ها خود بیشتر شده، پیام اصلی روزجهانی زنان روستایی این است که حمایت از زنان روستایی یکی از بهترین راه های بدست آوردن دسترسی پایدار به منابع غذایی و مبازره با فقر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet