روز مجلس
1390/07/23 15:15:38
سرویس بین الملل
جنبش وال استریت سرآغاز فروپاشی نظام سرمایه داری غرب/4

جنبش وال‌استریت مقدمه سرنگونی نظام لیبرال دموکراسی در آمریکا است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه معادلات سیاسی عرصه بین الملل در حال تغییر است، گفت: جنبش وال‌استریت مقدمه سرنگونی نظام لیبرال دموکراسی در آمریکا است.
جنبش وال‌استریت مقدمه سرنگونی نظام لیبرال دموکراسی در آمریکا است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه معادلات سیاسی عرصه بین الملل در حال تغییر است، گفت: جنبش وال‌استریت مقدمه سرنگونی نظام لیبرال دموکراسی در آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/11551.jpg جنبش,وال‌استریت,مقدمه,سرنگونی,نظام,لیبرال,دموکراسی,در,آمریکا,است Icana

"سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، جنبش وال استریت را مقدمه سرنگونی نظام لیبرال دموکراسی در آمریکا خواند و گفت: معادلات سیاسی عرصه بین الملل در حال تغییر است و می‌رود که بیداری اسلامی به هوشیاری جهانی تبدیل شود و بنیان نظام سرمایه داری را از ریشه برکند.
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی اعتراضات مردمی در آمریکا را نیازمند هدایت و راهنمایی اعلام کرد و افزود: رهبری مطالبات عمومی یک مسئله مهم و غیر قابل انکار است چراکه تنها با این روش خواسته‌های حقوقی مردم از کانالی درست تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه جوامع غربی از ظلم و ستم حاکمان خود به ستوه آمدند، ادامه داد: ‌ آن‌ها با نگاهی به انقلاب مصر، ‌ تونس و لیبی - که همه از انقلاب اسلامی در ایران الگو گرفتند - متوجه تاثیرگذاری خیزش‌های یکدست مردمی شدند، ‌ از این رو در قالب اعتراضات اقتصادی جرأت پیدا کردند تا حقوق تضییع شده خود را پیگیری کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری اوج گیری موج قیام‌های رهایی بخش در جهان، تصریح کرد: ‌ مقامات کاخ سفید از ادامه اعتراضات مردم آمریکا وحشت دارند و قطعا به هر اقدامی دست می‌زنند تا برای آرام کردن فضا، جنبش وال استریت را از مسیر اصیل آن منحرف کنند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس سردمداران کاخ سفید را فریبکار خواند و خاطرنشان کرد: نخبگان جامعه آمریکا در مصون نگه داشتن اعتراضات مردمی از گزند وعده‌های توخالی سیاستمداران سلطه گر این کشور، وظیفه مهمی برعهده دارند و می‌توانند با هدایت درست مطالبات عمومی، آن‌ها را تا رسیدن به سر منزل مقصود رهبری کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه-۲۰ مهرماه- با اشاره به جنبش «وال استریت» در آمریکا، آنرا مسئله مهمی خواندند و خاطر نشان کردند: اگر چه مقامات آمریکایی در ابتدا تلاش کردند تا این حرکت اعتراضی را کوچک نشان دهند اما اکنون مجبور به اعتراف شده‌اند.
ایشان با اشاره به دست نوشته‌های چندین هزار معترض در آمریکا که خود را نود و نه درصد و اکثریت ملت آمریکا معرفی می‌کنند، افزودند: مردم آمریکا در واقع به حاکمیت اقلیت یک درصدی بر اکثریت نود و نه درصدی معترض هستند که مالیات و پول مردم آمریکا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی می‌کنند.
رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند: ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی‌تواند ریشه‌های آن را از بین ببرد، نظام سرمایه داری در بن بست کامل قرار گرفته و بحران غرب بطور کامل شروع شده است. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet