هدر اصلی
1390/07/23 15:07:51
سرویس اجتماعی
عباسپور از ارسال نامه به وزارت علوم خبر داد:

وزارت علوم هنوز پرونده آمنه را ارسال نکرده است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این کمیسیون در نامه‌ای خواستار اطلاعات دقیق حادثه درگذشت آمنه زنگنه شده اما وزارت علوم هنوز پاسخی به این نامه نداده است.
وزارت علوم هنوز پرونده آمنه را ارسال نکرده است رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این کمیسیون در نامه‌ای خواستار اطلاعات دقیق حادثه درگذشت آمنه زنگنه شده اما وزارت علوم هنوز پاسخی به این نامه نداده است. https://cdn.icana.ir/d/019/191.jpg وزارت,علوم,هنوز,پرونده,آمنه,را,ارسال,نکرده,است Icana

علی عباسپورتهرانی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: پنج روز پیش نامه‌ای از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وزارت علوم ارسال شده است، در این نامه خواستار بیان جزئیات این حادثه شده‌ایم تا مشخص شود چه کسی در این مساله قصور کرده است تا برخورد لازم با مقصر این حادثه انجام شود زیرا باید مشخص شود علت اصلی این حادثه چه بوده است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اما تاکنون وزارت علوم هنوز پاسخی به این نامه نداده استو امروز شخصا این نامه را پیگیری خواهم کرد.

فوت دختر دانشجوی امیر کبیر می‌تواند به عنوان قتل غیر عمد مورد بررسی قرار بگیرد

وی ادامه داد: علت فوت این دانشجو به کارگیری مواد برای باز شدن فاضلاب بوده است اما این مساله برای ما قابل قبول نیست و این اقدام مسئولان این خوابگاه می‌تواند به عنوان قتل غیر عمد مورد پیگیری قرار بگیرد و مسئولانی که اشتباهی را مرتکب شده‌اند به سزای عمل خود برسند.

وی درباره مشکلات موجود در دانشگاه‌های کشورمان در خوابگاه‌ها و افزایش بی رویه ظرفیت پذیرش دانشجو، افزود: ظرفیت دانشگاه‌ براساس خوابگاه تعیین نمی‌شود در این صورت ظرفیت بسیاری از دانشگاه‌ها کاهش پیدا می‌کرد زیرا همه دانشگاه‌ها این امکان را ندارند تمامی پذیرش شده‌ها را در خوابگاه جای دهند هرچند اقدام دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای دادن خوابگاه به این دانشجوی دوره شبانه مثبت و در راستای کمک به دانشجویان بوده است اما خوابگاه‌ها باید استاندارد لازم را دارا باشند. اگر قرار است اقدامی صورت گیرد باید ضمن رعایت موارد ایمنی باشد تا شاهد وقایعی از این دست نباشیم.

 

دانشگاه ملزم به ارائه خوابگاه به دانشجویان نیست

نماینده مردم در مجلس بیان کرد: همواره بر این مساله تاکید شده است که دانشگاه ملزم به ارائه خوابگاه به دانشجویان نیست و خود دانشجو باید در این ارتباط اقدام کند.

عضو فراکسیون اقلیت تاکید کرد: نباید حوادثی مانند دانشگاه فردوسی مشهد و قتل دختر دانشجوی علامه در پل مدیریت را به پای دانشگاه‌ها و سیستم دانشگاه بگذاریم.

عباسپور تهرانی فرد گفت: باید از لحاظ حفاظتی، کنترلی، امنیتی را در دانشگاه‌ها ارتقا داد بالا ببرد تا شاهد تکرار چنین حوادثی در دانشگاه‌ها نباشیم.

حادثه درگذشت آمنه زنگنه دانشجوی دوره شبانه رشته رنگ و پلیمر مقطع کارشناسی ارشد در خوابگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روز یازدهم مهر ماه دلیل اصلی تجمع روزهای گذشته دانشجویان دانشگاه امیرکبیر بوده است. این تجمع‌ها سرانجام با انتشار بیانیه‌هایی درباره ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده و حل مشکلات رفاهی دانشگاه آرام گرفته است.

بر اساس اعلام دوستان این دانشجو علت فوت وی گازگرفتگی ناشی از اسیدهای موجود در فاضلاب حمام‌های دانشگاه بوده است اما با وجود انتشار اخبار مختلف در این باره مسئولان دانشگاه با تاخیر بسیار در این باره اظهارنظر کردند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بیانیه اخیر خود، ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده زنگنه، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برخی موارد را درباره تازه‌ترین اقدامات پیگیری فوت این دانشجو عنوان کرد.

پیش از این نیز رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از در دست بررسی بودن علت فوت دانشجوی دختر دانشگاه امیرکبیر خبر داده و گفته بود: اگر سهل انگاری شده باشد وزارت علوم پیگیری می‌کند.

 کیوان مرادیان با تاکید بر اینکه این دانشگاه مسئولیتی در قبال ارائه خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم ندارد و این دانشجویان باید تمام هزینه تحصیل خود را بپردازند، بیان کرده بود: مرحومه زنگنه هم دانشجوی شبانه دانشگاه امیرکبیر بود که مسئولیتی در قبال ارائه خوابگاه از سوی این دانشگاه به وی وجود نداشت. هر چند حرکت دانشگاه (در عدم ارایه خوابگاه) مثبت بوده اما در اجرا مشکل به وجود آمده است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet