هفته دفاع مقدس
1390/07/23 16:37:56
سرویس سیاسی

نظارت هیئت شورای پارلمانی اروپا بر انتخابات پارلمانی تونس

هیئتی متشکل از بیست نماینده شورای پارلمانی اروپا برای نظارت بر نخستین انتخابات پارلمانی آزاد در تونس راهی این کشور خواهد شد.
نظارت هیئت شورای پارلمانی اروپا بر انتخابات پارلمانی تونس هیئتی متشکل از بیست نماینده شورای پارلمانی اروپا برای نظارت بر نخستین انتخابات پارلمانی آزاد در تونس راهی این کشور خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/862.jpg نظارت,هیئت,شورای,پارلمانی,اروپا,بر,انتخابات,پارلمانی,تونس Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، هیئتی از شورای پارلمانی اروپا به همراه ناظرانی از سازمان امنیت و همکاری و اتحادیه اروپا برای نظارت بر نخستین انتخابات پارلمانی از زمان سقوط حکومت "زین‌العابدین بن علی" رئیس‌جمهور پیشین تونس در تاریخ 23 اکتبر جاری (یکم آبان) به این کشور سفر خواهند کرد.

انتخابات پارلمانی تونس نخستین انتخابات آزاد پارلمانی در یکی از کشورهای شمال آفریقا طی دو دهه گذشته خواهد بود.

بن علی پس از 23 سال حکومت بر تونس 14 ژانویه گذشته در پی انقلاب مردمی این کشور به خارج از این کشور گریخت.

قرار است هیئت ناظر اتحادیه و پارلمان اروپا از تاریخ 20 تا 24 اکتبر در تونس حضور داشته باشند و با مقام‌های رسمی این کشور از جمله رئیس کمیسیون عالی برگزاری انتخابات دیدار و گفت‌وگو کنند.

آنها همچنین پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی با نمایندگان سازمان‌های غیردولتی ورسانه‌های حاضر در حوزه‌های رای‌گیری گفت‌وگو خواهند کرد.

این انتخابات برای انتخاب ۲۱۸ نماینده مجلس موسسان برای یک دوره ۱۲ماهه و با هدف تدوین قانون اساسی جدید و نیزقانون انتخابات پارلمانی برگزار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet