هدر اصلی
1390/07/23 17:04:07
سرویس سیاسی

محل اعتصاب نماینده معترض پارلمان افغانستان جمع‌آوری شد

پس از جمع‌آوری چادر محل اعتصاب نماینده معترض پارلمان افغانستان، نگرانی‌ها از تشدید اقدامات دولت افغانستان علیه معترضین سیاسی افزایش یافت.
محل اعتصاب نماینده معترض پارلمان افغانستان جمع‌آوری شد پس از جمع‌آوری چادر محل اعتصاب نماینده معترض پارلمان افغانستان، نگرانی‌ها از تشدید اقدامات دولت افغانستان علیه معترضین سیاسی افزایش یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/11457.jpg محل,اعتصاب,نماینده,معترض,پارلمان,افغانستان,جمع‌آوری,شد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، پلیس افغانستان با یورش به چادر "سیمین بارکزی" نماینده رد صلاحیت شده پارلمان افغانستان محل استقرار وی را جمع‌آوری کرد و بارکزی را به بیمارستان منتقل کرد.
عضو سابق مجلس نمایندگان افغانستان در اعتراض به حکم کمیسیون ویژه انتخابات پارلمانی این کشور اعتصاب غذای خود را آغاز کرد و اعلام کرد تا برقرای عدالت از اعتصاب غذا دست بر نخواهد داشت.
اعتصاب غذای بارکزی در حالی که وارد سیزدهمین روز خود شده بود و توجه رسانه‌های افغان و بین‌المللی را به خود اختصاص داده بود با حمله ناگهانی پلیس به دستور وزارت کشور افغانستان به پایان رسید.
اخباری از ادامه اعتصاب غذای خانم بارکزی در بیمارستان مخابره نشده است.
"فاضل احمدمعنوی" رئیس کمیسیون مستقل انتخاباتی افغانستان دراین باره گفت: کمیسیون آمادگی ارائه هرگونه اطلاعات و مدارک دال بر تقلب این نماینده در انتخابات پارلمانی سال گذشته را دارد و ما امیدوار هستیم وی به اعتصاب غذای خود پایان دهد.
سیمین بارکزی نماینده ۳۰ ساله پارلمان افغانستان که در انتخابات پارلمانی سال گذشته انتخاب شد چندی پیش به همراه ۹ نماینده دیگر به اتهام تقلب در این انتخابات سلب صلاحیت شد و از حضور در جلسات پارلمانی منع شد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet