هدر اصلی
1390/07/24 09:53:48
سرویس اقتصادی
فرهاد دلقپوش:

دولت می‌تواند مشکلات صنف پارچه فروشان را برطرف کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دست مسئولان اجرایی برای اجرای هر چه بهتر قانون مالیات بر ارزش افزوده باز است، گفت: دولت می‌توانست با تدوین آیین‌نامه و دستورالعمل مناسب، مشکل پارچه‌فروشان و اعتراض آنها به نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده را برطرف کند.
دولت می‌تواند مشکلات صنف پارچه فروشان را برطرف کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دست مسئولان اجرایی برای اجرای هر چه بهتر قانون مالیات بر ارزش افزوده باز است، گفت: دولت می‌توانست با تدوین آیین‌نامه و دستورالعمل مناسب، مشکل پارچه‌فروشان و اعتراض آنها به نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده را برطرف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/9237.jpg دولت,می‌تواند,مشکلات,صنف,پارچه,فروشان,را,برطرف,,کند Icana

فرهاد دلقپوش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: اگر چه دولت موظف به اجرای قانون است اما برای اجرای قانون اختیارهای ویژه‌ای دارد که با توجه به آن و برای اجرای هرچه بهتر قانون می‌تواند از آن اختیارها استفاده کند.

دولت می‌توانست برای اجرای مناسب قانون مالیات بر ارزش افزوده با بازاریان و پارچه‌فروشان به تفاهم برسد  

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از موضوع‌های مهم در اجرای صحیح قانون و توجه به شرایط روز جامعه، قانون مالیات بر ارزش افزوده است که دولت می‌تواند با تدوین آیین‌نامه و دستورالعمل دقیق و مناسب، آن را به شکل مناسبی اجرا کند.

وی با بیان این‌که دست مسئولان اجرایی در اجرای قانون باز است و به راحتی می‌توانند شرایط مناسبی را برای اجرای قانون فراهم آورند، تصریح کرد:  دولت می‌توانست برای اجرای مناسب قانون مالیات بر ارزش افزوده با بازاریان و پارچه‌فروشان به تفاهم برسد و با تدوین آیین‌نامه و دستورالعمل دقیق نظر این قشر را جلب کند تا اعتراض‌های موجود به حداقل برسد.

دلقپوش تأکید کرد: اگر اجرای قانون تبعاتی به دنبال دارد و مشکل‌هایی را برای جامعه ایجاد می‌کند، دولت می‌تواند این مشکلات را در تدوین دستورالعمل و آیین‌نامه آن قانون درنظر گیرد و به آنها توجه کند.

اگر اجرای قانون تبعاتی به دنبال دارد و مشکل‌هایی را برای جامعه ایجاد می‌کند، دولت می‌تواند این مشکلات را در تدوین دستورالعمل و آیین‌نامه آن قانون درنظر گیرد و به آنها توجه کند

نماینده مردم آستارا در مجلس هشتم با یادآوری این‌که نزدیک به سه ماه از اعتراض پارچه‌فروشان به نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌گذرد، ادامه داد: قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای اجرا با اعتراض بازاریان همراه شد و دولت از همان ابتدا باید برای برطرف کردن مشکل‌های این قشر و تأمین نظر آنها اقدام‌های مناسبی را انجام می‌داد.

وی تصریح کرد: چگونه است دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها با تفسیرهای مختلف و تدوین آیین‌نامه‌های متعدد، شرایط را برای هر چه بهتر اجرای این قانون فراهم کرد اما در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده هیچ انعطافی از خود برای برطرف کردن اعتراض بازاریان نشان نداد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم ادامه داد: مسئوان اجرایی به راحتی و با در نظر گرفتن شرایط موجود و کمی انعطاف  می‌توانستند وضعیت را کنترل کند و نظر تمام اصناف را برای اجرای هر چه بهتر قانون مالیات بر ارزش افزوده جلب کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet