هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظم جلالی:

تابعیت مضاعف از نظر قانونی مردود است

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی درخصوص تهیه طرحی مبنی بر ممنوعیت اشتغال مسئولان دوتابعیتی تاکید کرد:تابعیت مضاعف از نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مردود است و در این مورد خلا قانونی وجود ندارد.
شنبه 23 مهر 1390 ساعت 17:16
تابعیت مضاعف از نظر قانونی مردود است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی درخصوص تهیه طرحی مبنی بر ممنوعیت اشتغال مسئولان دوتابعیتی تاکید کرد:تابعیت مضاعف از نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مردود است و در این مورد خلا قانونی وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/2450.jpg تابعیت,مضاعف,از,نظر,قانونی,مردود,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:طبق قانون اساسی، طبیعی است که کسی که تابعیت کشور دیگری را دارد در جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند دارای مسئولیت باشد.

به گفته وی؛وقتی کسی می‌خواهد به سمتی گمارده شود باید از نهادهای نظارتی استعلام شود و این نهادها باید با همه ضوابط قانونی موجود، در مورد وی اظهارنظر کنند.

جلالی افزود:وقتی این ضوابط رعایت نشود و افراد به شکل سفارشی به مسئولیت‌ها اشتغال یابند مشکلات ایجاد می‌شود.

وی یادآور شد که خلاف اتفاق افتاده باید مورد بررسی قرار گیرد؛اما برای وجود یک خلاف و تخلف درحالی که قانون وجود دارد،نیاز به قانونگذاری مجدد نیست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000