روز مجلس
1390/07/23 17:29:05
سرویس بین الملل
جنبش وال استریت سرآغاز فروپاشی نظام سرمایه داری غرب/8

جنبش وال استریت ،سقوط سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا بر جهان را رقم می زند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: اعتراضات مردمی در وال استریت نشان از شکست اقتصاد لیبرال دموکراسی در غرب و از بین رفتن سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا بر جهان دارد.
جنبش وال استریت ،سقوط سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا بر جهان را رقم می زند نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: اعتراضات مردمی در وال استریت نشان از شکست اقتصاد لیبرال دموکراسی در غرب و از بین رفتن سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا بر جهان دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/494.jpg جنبش,وال,استریت,،سقوط,سلطه,سیاسی,و,اقتصادی,آمریکا,بر,جهان,را,رقم,می,زند Icana

"جواد آرین­منش" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این­که جنبش وال استریت در نتیجه بی­­عدالتی در ابعاد مختلف به ویژه در بخش اقتصادی شکل گرفته است گفت: امروز مردم آمریکا و اروپا بیش از گذشته ضرورت مقابله و مبارزه با نظام سلطه، زورگویی و استثمار را درک کرده و بر همین اساس دست به اعتراضات گسترده زده اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان این­که اعتراضات اخیر مردمی در وال استریت نشان از حرکت جهان به سوی عدالت دارد افزود: امروز در دنیا نهضت های عدالت خواهی با هدف دفع ظلم و استعمار آغاز شده است و این دقیقا همان چیزی است که در پیام انقلاب اسلامی ایران نهفته بود.

وی ادامه داد: به دنبال اعتراضات مردمی در آمریکا و اروپا به زودی نظام اقتصاد لیبرال دموکراسی از درون فرو خواهد پاشید.

این نماینده مجلس هشتم به بی­عدالتی های سیاسی در نظام سرمایه داری غرب اشاره و تصریح کرد: اگرچه اعتراض­های مردمی در پی بی­عدالتی نظام سلطه به ویژه در بعد اقتصادی آغاز شده است اما بی عدالتی در ابعاد سیاسی نیز مردم را به واکنش واداشته است.

وی با بیان این­که ابعاد سیاسی بی­عدالتی با پیروزی انقلاب اسلامی شکوفا شده تاکید کرد: به دنبال نارضایتی های سیاسی است که ما امروز شاهد فروپاشی نظام های وابسته به آمریکا در منطقه خارومیانه هستیم که همگی نمودی از ظلم ستیزی و استکبار ستیزی ملت ها در ابعاد سیاسی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، یادآوری روزها ی ابتدایی پیروزی انقلاب خاطر نشان کرد: در آن مقطع دو ابر قدرت با دو تفکر اقتصادی سوسیالیستی و لیبرال دموکراتیک جهان را بین خود تقسیم کرده و کشورهای جهان اقماری برای این دو ابرقدرت یعنی شوروی و آمریکا محسوب می شدند.

نماینده مردم مشهد در مجلس هشتم، با بیان این که جمهوری اسلامی ایران با شعار نه شرقی،‌ نه غربی،‌ جمهوری اسلامی پا به میدان گذاشت تصریح کرد: اعتقاد راسخ حضرت امام (ره) این بود که این دو ابر قدرت هر دو در مسیر باطل حرکت کرده است و نظام های سلطه ای هستند که با دو اندیشه به ظاهر متفاوت اما مشترک استکباری و سلطه جویانه در صدد حکومت بر دنیا هستند.

وی ادامه داد: پیش بینی امام این بود که مارکسیسم به زودی به زباله دان تاریخ خواهد پیوست و لیبرال دموکراسی نیز راهی جر زوال نخواهد داشت موضوعی که ما در همان زمان شاهد محقق شدن آن بودیم.

آرین منش با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری نیز عنوان کرد: حضرت امام و بعد از آن مقام رهبری درباره سقوط اقتصاد مارکسیستی و همچنین سقوط اقتصاد لیبرال دموکراسی پیش بینی هایی کردند که امروز شاهد محقق شدن آن بوده و می بینیم که اعتراض های مردمی در دنیا بعد از شکست نظام مارکسیستی به دنبال شکست نظام اقتصادی لیبرال دموکراسی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه-20 مهرماه- با اشاره به جنبش "وال استریت" در آمریکا، آنرا مسئله مهمی خواندند و خاطر نشان کردند: اگر چه مقامات آمریکایی در ابتدا تلاش کردند تا این حرکت اعتراضی را کوچک نشان دهند اما اکنون مجبور به اعتراف شده‌اند.

ایشان با اشاره به دست نوشته های چندین هزار معترض در آمریکا که خود را نود و نه درصد و اکثریت ملت آمریکا معرفی می کنند ، افزودند : مردم آمریکا در واقع به حاکمیت اقلیت یک درصدی بر اکثریت نود و نه درصدی  معترض هستند که مالیات و پول مردم آمریکا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی میکنند.

رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند: ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی تواند ریشه های آن را از بین ببرد، نظام سرمایه داری در بن بست کامل قرار گرفته و بحران غرب بطور کامل شروع شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet