روز مجلس
1390/07/23 18:18:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوباوه:

برخورد با مفسدین اقتصادی یک وظیفه است

نماینده مردم تهران درمجلس گفت:برخورد با مفسدین اقتصادی که به حقوق مردم و بیت المال خدشه وارد می‌کنند، خط صریح اسلام، انقلاب و امام و رهبری است و همه باید در راستای آن حرکت کنیم.
برخورد با مفسدین اقتصادی یک وظیفه است نماینده مردم تهران درمجلس گفت:برخورد با مفسدین اقتصادی که به حقوق مردم و بیت المال خدشه وارد می‌کنند، خط صریح اسلام، انقلاب و امام و رهبری است و همه باید در راستای آن حرکت کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/2134.jpg برخورد,با,مفسدین,اقتصادی,یک,وظیفه,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛یک نماینده اصولگرای مجلس هشتم با اشاره به فساد مالی اخیر صورت گرفته در کشور،گفت:ما اگر حقوق ملت را می‌شناسیم و اصل برای ما ملت و نظامی است که ملت آن را ایجاد کرده‌است، باید بدانیم که افشای خطای «دولت مردی» که خطا کرده،هیچ ضربه‌ای به نظام نمی‌زند.
بیژن نوباوه نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر اینکه باید دست‌های فاسد در مسئله اختلاس اخیر قطع شود،به ایلنا  اظهار داشت: برخورد با مفسدین اقتصادی که به حقوق مردم و بیت المال خدشه وارد می‌کنند، خط صریح اسلام، انقلاب و امام و رهبری است و همه باید در راستای آن حرکت کنیم.
وی با انتقاد از سخنان محمود احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه کابینه دولت،خط قرمز من است و اگر به آن دست بخورد سکوت نخواهم کرد، گفت: این حرف‌هایی که زده می‌شود، در مورد اینکه ‌ خط قرمز من کجاست؟ درست نیست و باید گفت خط قرمز همه ما باید اسلام باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،افزود: برخورد با مفسدین اقتصادی، چیزی است که اسلام به آن تأکید کرده و علاوه بر آن امام راحل و رهبر معظم انقلاب هم روی آن اصرار داشته و دارند و از این رو اگر بخواهیم با بهانه‌ها و سخنان مختلف و از جمله اینکه فلان چیز خط قرمز من است جلوی آن را بگیریم و بر خلاف آن حرکت کنیم، از خط اسلام، انقلاب، ‌ امام و رهبری عدول کرده‌ایم.
وی اضافه کرد:به همین دلایل سخنان دیگری هم که عنوان می‌شود، مثل اینکه اگر به کابینه دولت دست زده شود مسائلی را افشا می‌کنم، یک شانتاژ تبلیغاتی است.
نوباوه گفت:اصلا هر کس و در هر بخش، از خطای دیگری اطلاع داشته باشد و سکوت کند خائن به ملت است.
این نماینده اصولگرای مجلس هشتم با اشاره به سخنان برخی از نزدیکان رئیس جمهور که می‌گویند اگر هجمه‌ها به دولت ادامه داشته باشد، افشاگری می‌کنیم، گفت: وقتی کسی می‌گوید ما اطلاعاتی داریم که افشا می‌کنیم،‌ اگر افشا نکند خیانت کرده است.
وی افزود:ما اگر حقوق ملت را می‌شناسیم و اصل برای ما ملت و نظامی است که ملت آن را ایجاد کرده‌اند، باید بدانیم که افشای خطای «دولت مردی» که خطا کرده، هیچ ضربه‌ای به نظام نمی‌زند.

نوباوه افزود:این خط صریح اسلام و انقلاب و امام و رهبری است که هر کس در هر بخشی خطا کرده باید به مردم اعلام و مجازات شود و اصلا این کار، هم بر اساس شرع، ‌ هم بر اساس عرف و هم بر اساس قانون است.

وی با تأکید مجدد بر اینکه برخورد با مفسدین اقتصادی در هر رده و مقامی،‌ آسیبی به نظام جمهوری اسلامی وارد نمی‌کند بلکه حتی پایه‌های نظام را محکم‌تر از قبل می‌کند، گفت: برخورد با مفسدین اقتصادی برای حفظ نظام جمهوری اسلامی و عدم سلب اعتماد مردم ضروری است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر کسی که در مسئله فساد مالی اخیر خطا کرده و باعث شده ۳هزار میلیارد تومان اختلاس شود، باید به مردم اعلام و مجازات شود.
وی با تأکید بر اینکه افشای اختلاس اخیر به دلیل اینکه هیچ یک از نهادهای نظارتی مملکت اطلاع کافی از آن نداشتند، تنها به خواست خدا انجام گرفته است، گفت: این نشان دهنده این است که سهل انگاری شده و علاوه بر آن نشان می‌دهد که در سیستم‌های دولت، راه‌های نفوذ و سوراخ وجود دارد.
نوباوه در ادامه با تشکر از اقدامات قوه قضائیه در بررسی فساد مالی اخیر،گفت:اینکه دادستان کل را مأمور اصلی این پرونده کردند کار بسیار درستی بود و بازتاب‌های مثبت بین المللی هم داشت.
وی افزود: قطعا اگر با مسببین اصلی این فساد مالی بزرگ،‌هرکسی که می‌خواهد باشد،برخورد شود، به فرموده رهبر معظم انقلاب،‌ بزرگ‌ترین سرمایه نظام که اعتماد مردم است، ‌بازخواهد گشت.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet