روز مجلس
1390/07/23 18:37:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد:

در مقابل ایجاد بیمارستان‌ زنان،بیمارستان مردانه هم نیاز است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:احداث بیمارستان‌های مختص زنان و مردان باید به عنوان سیاست کلی وزارت بهداشت تعریف شود.
در مقابل ایجاد بیمارستان‌ زنان،بیمارستان مردانه هم نیاز است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:احداث بیمارستان‌های مختص زنان و مردان باید به عنوان سیاست کلی وزارت بهداشت تعریف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/937.jpg در,مقابل,ایجاد,بیمارستان‌,زنان،بیمارستان,مردانه,هم,نیاز,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدامیرحسین قاضی‌زاده، با ارزیابی مثبت از احداث بیمارستان‌های تک‌جنسیتی در مراکز استان‌ها تصریح کرد: اما در بخش مردان هم این مشکل وجود دارد، چراکه پزشک متخصص مرد زیاد است اما پرستار مرد تقریبا نداریم و همان‌طور که بیمارستان‌ زنان احداث می‌شود در مقابل بیمارستان مردان هم نیاز است چون اگر مرد به زن نامحرم است زن هم به مرد نامحرم است.

وی ضمن استقبال از احداث بیمارستان‌های مختص زنان خاطرنشان کرد: احداث چنین بیمارستان‌هایی مطلوب است و زنان آرامش بیشتری خواهند داشت، اما کیفیت این بیمارستان‌ها باید ضمانت شود و نظارت دقیقی بر عملکرد آنها صورت گیرد، به تعبیر بهتر کیفیت عملکرد این بیمارستان‌ها باید توسط اساتید زبده و باسابقه نظارت شود.

عضو کمیسیون بهداشت احداث بیمارستان‌های تک‌جنسیتی را ایجاد فضای امن برای خانم‌ها دانست و افزود: در این بیمارستان‌ها باید از اساتید مجرب خانم استفاده شود که خوشبختانه تعداد زیادی پزشک عمومی و پزشک متخصص خانم تربیت شده‌اند که در کارشان بسیار موفق هستند.

به گفته قاضی‌زاده، احداث چنین بیمارستان‌هایی مطلوب است و می‌تواند در مجتمع‌های بیمارستانی صورت گیرد، به نحوی که بخش مردان و زنان ساختمان‌های جدا داشته باشد و نیروهای انسانی آنها متناسب با جنسیت بیماران انتخاب شوند، مثلا در مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران یا بیمارستان امام رضا (ع) مشهد می‌توان بخشی را به خانم‌ها و بخشی دیگر را به آقایان اختصاص داد لذا حتما لازم نیست که بیمارستان جداگانه احداث شود، اگر بیمارستان‌های اختصاصی زنان و مردان در مجتمع‌های بیمارستانی احداث شود از امکانات پایه بهتر استفاده می‌شود و پزشکان مرد و زن می‌توانند در مورد بیماران‌شان با هم مشاوره کنند.

عضو کمیسیون بهداشت ادامه داد: اما به دلیل سهمیه‌بندی نادرست ظرفیت در تربیت نیروی انسانی در تامین برخی رده‌های کادر پزشکی با مشکل مواجه خواهیم شد، هم‌اکنون در تامین نیروهای پایه، پزشک عمومی و پرستار مشکلات جدی داریم اما در متخصص فعلا مشکلی وجود ندارد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد احداث و ساخت بیمارستان‌های تک جنسیتی کار مشکلی باشد اما می‌توان با سازماندهی بیمارستان‌های موجود و جابجایی نیروها این کار را انجام داد، در پزشک به مشکل نمی‌خوریم، چون به اندازه کافی از دو گروه هستند. در خدمات پرسنلی هم می‌توان خانم‌ها و آقایان را جابجا کرد تنها جایی که مشکل وجود دارد در پرستاری مردان است که تربیت آن به سرعت و در عرض چهار سال آینده امکان‌پذیر است چراکه دوره پرستاری چهار ساله است لذا می‌توانند با افزایش ظرفیت مردان در رشته پرستاری این کار را انجام دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet