هدر اصلی
1390/07/24 07:05:00
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس جهانی در سوئیس/1

لاریجانی پیش از ترک تهران: تبادل نظر در مورد تحولات منطقه‌ مهم‌ترین موضوع سفر به سوئیس

رییس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در کنفرانس بین‌المجالس صبح امروز عازم برن پایتخت سوییس بود علت سفر خود به این کشور را بحث و تبادل نظر پیرامون تحولات منطقه‌ای و شمال آفریقا عنوان کرد.
لاریجانی پیش از ترک تهران: تبادل نظر در مورد تحولات منطقه‌ مهم‌ترین موضوع سفر به سوئیس رییس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در کنفرانس بین‌المجالس صبح امروز عازم برن پایتخت سوییس بود علت سفر خود به این کشور را بحث و تبادل نظر پیرامون تحولات منطقه‌ای و شمال آفریقا عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8323.jpg لاریجانی,پیش,از,ترک,تهران:,تبادل,نظر,در,مورد,تحولات,منطقه‌,مهم‌ترین,موضوع,سفر,به,سوئیس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی با بیان اینکه قاعدتا این کنفرانس علاوه بر متن دارای حواشی است درتشریح اهداف سفر خود گفت: ملاقات با مسوولان پارلمان‌های مختلف در دستور کار ما قرار دارد.

 وی با اشاره به سفر خود به قرقیزستان و تاجیکستان پس از سفربه سوئیس نیز افزود: مذاکره با مسوولان اجرایی قرقیزستان در خصوص روابط دو کشور از اهداف این سفر خواهد بود.

 علی لاریجانی در ادامه با بیان اینکه در سفر سوم خود به تاجیکستان خواهد رفت تصریح کرد:با توجه به روابط خوب ایران و تاجیکستان بحث و تبادل نظر در خصوص گسترش روابط دو کشور و گفت و گو با مسئولان اجرایی تاجیکستان در زمینه سیاسی و اقتصادی از  اهداف سفر به این کشور است.

رئیس مجلس در پایان تاکید کرد: ‌ قرقیزستان  و تاجیکستان  از کشورهای  هستند که روابط خوبی با آنها داریم  و امیدواریم  گفت‌وگوهایی موثری در زمینه  های مختلف در این سفر انجام شود. 

یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین‌المجالس جهانی از امروز - 24 تا 27 مهرماه - در برن پایتخت سوییس برگزار می‌شود. در این اجلاس نمایندگان مجالس بیش از 120 کشور جهان در آن به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مختلف خواهند پرداخت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet