هفته دفاع مقدس
1390/07/25 14:31:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی بنایی:

تبیین تحولات جدید جهان اسلام برای نسل جدید ضروری است

نماینده مردم قم در مجلس، گفت: امروز نشانه‌هایی از افول و سقوط نظام سرمایه‌داری در جهان قابل مشاهده است و تحولاتی که مدتی است که در جهان اتفاق افتاده را باید مؤیدی بر این مدعا خواند، زیرا انقلاب اسلامی ایران منشأ بسیاری از تحول‌های دنیای کنونی است که باید برای نسل جدید تبیین شود.
تبیین تحولات جدید جهان اسلام برای نسل جدید ضروری است نماینده مردم قم در مجلس، گفت: امروز نشانه‌هایی از افول و سقوط نظام سرمایه‌داری در جهان قابل مشاهده است و تحولاتی که مدتی است که در جهان اتفاق افتاده را باید مؤیدی بر این مدعا خواند، زیرا انقلاب اسلامی ایران منشأ بسیاری از تحول‌های دنیای کنونی است که باید برای نسل جدید تبیین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/10553.jpg تبیین,تحولات,جدید,جهان,اسلام,برای,نسل,جدید,ضروری,است Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، علی بنایی در گفت‌وگو با ارمغان، با بیان این که موج آزادی‌خواهی که امروز جهان عرب را درنوردیده از اثرات انقلاب اسلامی ایران است، افزود: آن‌چه امروز از پیروزی انقلاب و اثرات آن در جهان مشاهده می‌شود برای ما ملموس‌تر و عینی‌تر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: اما هر چه قدر زاویه‌های انقلاب را بشکافیم به عمق آن بیشتر پی خواهیم برد، تا‌کنون در طول تاریخ یک‌هزار و 400 ساله اسلام هیچ حادثه‌ای با اندازه واقعه باشکوه انقلاب ایران ظرفیت آن را نداشته که در جهان یک موج ایجاد کند و موج آزادی‌خواهی که امروز کشور تونس و جهان عرب را درنوردیده از اثرات آن انقلاب است و اگر ما بخواهیم کارآمدی انقلاب را ببینیم باید تأثیر آن را بر سایر کشور‌ها نگاه کنیم و مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان این‌ که امام خمینی‌(ره) ترس را از مردم ایران و مسلمانان جهان گرفت و امروز ما در مصر شاهد آن هستیم که مردم با دست خالی می‌جنگند و نظامیان را خلع سلاح می‌کنند و با شرایط به‌وجود آمده صحنه‌های انقلاب روز به روز و ساعت به ساعت در مصر تکرار می‌شود و مردم برای مطالبه‌های خود مبارزه می‌کنند، بیان کرد: بی‌شک مسلمانانی که شخصیت آن‌ها سال‌ها تحقیر شده است با الهام از انقلاب اسلامی می‌توانند عزت خود را دوباره به دست بیاورند.

بنایی تصریح کرد: امروز شرایط جهان اسلام به خوبی می‌تواند تبیین‌کننده سال 57 و انقلاب اسلامی ایران برای نسل سوم انقلاب باشد، ما به‌دنبال صدور انقلاب اسلامی هستیم و باید بدانیم که همین حس اسلام‌خواهی، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی برگرفته از انقلاب زمانی که در مردم نهادینه شود در جهان خودبه‌خود رخ می‌دهد و امروز انقلاب ایران زمینه ساز تغییرات در جهان است.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب ایران در اواخر قرن بیستم و در شرایطی بود که جهان به دو قطب سرمایه‌گذاری و کمونیست تقسیم شده بود و پیروزی انقلاب در سال 1979 میلادی به‌طور غیرمنتظره روی داد به‌طوری که همه تحلیل‌گران سیاسی جهان، آمریکا و انگلیس را در بهت و حیرت فرو برد.

نماینده مردم قم در مجلس، گفت: با توجه به شرایط منطقه و وجود تسلط رژیم سلطنتی بر ایران کسی تصور این‌ که اسلام بتواند در منطقه بروز کند را نمی‌کرد و این برای دشمنان اسلام با آن‌که نمی‌دانستند پیروزی انقلاب اسلامی چه عواقبی برای آنان خواهد داشت، بسیار آزار‌دهنده بود.

وی ادامه داد: با گذشت افزون‌بر سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی امروز افزون‌بر هر زمان دیگری تأثیر‌های انقلاب اسلامی ملموس‌تر شده است، پدیده مبارک انقلاب اسلامی برای دشمنان بسیار آزار‌دهنده بود از این‌رو آن‌ها با نقشه‌های مختلف در مقابل انقلاب توطئه کردند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، یادآورشد: با وجود دسیسه‌ها و مکرهای مداوم ملت ایران، امروز انقلاب اسلامی راه خود را پیدا کرده و با عزت به مسیر قله‌های تعالی و پیشرفت حرکت می‌کنند.

وی با تأکیدبر این ‌که موجی که انقلاب اسلامی ایران در جهان ایجاد کرده، دنیا را در آستانه تحولی عظیم قرار داده است، گفت: تمدن‌سازی‌ یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های انقلاب اسلامی است و بحمدلله با گذشت افزون‌بر سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی دانشمندان و جوانان ایران زمین با تکیه به ارزش‌های ایمانی و دینی، دستاوردهای گوناگونی را در عرصه‌های مختلف بدست آورده‌اند و در حال فتح قله‌های پیشرفت و تعالی هستند.

این نماینده مجلس، ادامه داد: آن‌چه در تونس و مصر در حال اتفاق افتادن است، خارج از تصور و محاسبات سرویس‌های جاسوسی استکبار است، این حرکت با یک قیام مردمی آغاز شد و تبدیل به موجی فراگیر و گسترده شد که همه کشورهای عربی را نگران کرده است.

وی یاد‌آور شد: دستاوردهایی که نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف بدست آورده، بی‌بدیل و بی‌نظیر است و این برکات و دستاوردها باید برای نسل جوان تبیین شود، امروز نشانه‌هایی از افول و سقوط نظام سرمایه‌داری در جهان قابل مشاهده است و تحولاتی که در جهان اتفاق افتاد را باید مؤیدی بر این مدعا خواند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet