هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شجاعی کیاسری تاکید کرد:

ماهواره ها؛ اولین مهاجم فرهنگ عمومی هستند

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ریشه خشونت در جامعه، به برنامه‌های ماهواره‌ای ارتباط دارد، تصریح کرد: برنامه‌های ماهواره‌ای با ذهنیت تخریب فرهنگ عمومی تولید می‌شوند.
یکشنبه 24 مهر 1390 ساعت 10:36
ماهواره ها؛ اولین مهاجم فرهنگ عمومی هستند نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ریشه خشونت در جامعه، به برنامه‌های ماهواره‌ای ارتباط دارد، تصریح کرد: برنامه‌های ماهواره‌ای با ذهنیت تخریب فرهنگ عمومی تولید می‌شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/9201.jpg ماهواره,ها؛,اولین,مهاجم,فرهنگ,عمومی,هستند Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت خشونت را پیامد ورود ماهواره‌ها به کشور دانست و گفت: بداخلاقی‌هایی که در حال حاضر در گوشه و کنار کشور به چشم می‌خورد حاصل الگو برداری از ماهواره‌هاست.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماهواره‌ها از شهر‌ها به روستا‌ها هم راه پیدا کرده‌اند و استفاده از این ابزار رسانه‌ای تبدیل به یک ضد فرهنگ رایج شده است.

وی با بیان اینکه ماهواره‌ها اولین مهاجمان فرهنگ عمومی هستند افزود: فرهنگ و تمدن غنی ایران همواره مورد توجه سایر ملت‌های دنیا بوده و به همین دلیل سرزمین پهناور ایران همواره آماج تهاجمات نظامی و فرهنگی بوده و هست.

این نماینده مجلس با اشاره به گسترش ماهواره‌ها طی سال‌های اخیر در کشور گفت: محصولات ماهواره، در راستای استحاله فرهنگی ملت‌ها تولید می‌شوند و هجوم آن‌ها در ایران نگران کننده است.

شجاعی کیاسری اضافه کرد: برای استفاده از ماهواره باید راهکارهای عملی ارائه شود، چرا که سریال‌های موهوم این شبکه‌ها، کیان خانواده‌ها را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به ندیده گرفته شدن فرهنگ و تمدن غنی ایرانی گفت: وقتی در مورد فرهنگ ملی، اطلاعات کافی را به مردم نمی‌دهیم، آنها هم به سراغ جاذبه‌های دروغین ماهواره‌ها می‌روند و به تدریج معضلاتی به فرهنگ عمومی وارد می‌شود.

این نماینده مجلس با انتقاد از بی‌توجهی برخی از مسئولان فرهنگی کشور نسبت به رواج خشونت در فرهنگ عمومی گفت: خشونت گرایی خطری جدی بر فرهنگ ماست و باید برای مقابله با ان راهکارهای عملیاتی ارائه کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: صلح و دوستی برآمده از فرهنگ ماست و نباید رفتارهای خصمانه و ترویج خشونت جای آن را بگیرد و نهادهای فرهنگی کشور برای ترویج و اشاعه این فرهنگ غنی باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند./
 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000