سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مردم اردن انحلال پارلمان را خواستار شدند

سرویس سیاسی
صدها نفر از مردم اردن با ادامه تظاهرات ضد دولتی خواستار استعفای دولت و انحلال پارلمان شدند.
یکشنبه 24 مهر 1390 ساعت 09:29
مردم اردن انحلال پارلمان را خواستار شدند صدها نفر از مردم اردن با ادامه تظاهرات ضد دولتی خواستار استعفای دولت و انحلال پارلمان شدند. http://cdn.icana.ir/d/019/2006.jpg مردم,اردن,انحلال,پارلمان,را,خواستار,شدند Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، در ادامه تجمعات اعتراض‌آمیز صدها نفر از مردم خشمگین اردن در"عمان" پایتخت این کشور روز گذشته (شنبه) چندین نفر در اثر حمله ارازل و اوباش وفادار به دولت زخمی شدند.
معترضین در اردن خواستار استعفای کابینه این کشور به ریاست "معروف البخیت" نخست‌وزیر و انحلال پارلمان با هدف اجرای اصلاحات شدند.
به گفته شاهدان عینی نیروهای وفادار به دولت اردن که با عنوان ارازل و اوباش خوانده می‌شوند در این تجمعات چماق و چاقو حمل کرده و به مردم حمل می‌کنند.
تجمعات اعتراض‌آمیز روز گذشته که به درگیری میان معترضین و ارازل و اوباش وابسته به دولت اردن انجامید با دخالت نیروهای پلیس و شلیک گازاشک‌آور به سمت معترضین ادامه یافت.
"احمد عبیدات" نخست‌وزیر سابق اردن از جمله چهره‌های برجسته مخالف دولت اردن است که به صف معترضین پیوسته است.
دولت اردن هیچ واکنشی به درگیری‌های انجام شده نشان نداده است.
مهمترین خواسته معترضین در اردن انحلال پارلمان، مبارزه با فساد و استعفای کابینه و تعیین اعضای مجلس سنا با رای مستقیم مردم است.
پادشاه اردن چندی پیش و به دنبال افزایش اعتراضات مردمی برای اجرای اصلاحات سیاسی وعده داد قانون اساسی به شکلی اصلاح شود که بر اساس آن حق تشکیل کابینه با اکثریت پارلمانی باشد و اختیارات پارلمان نیز افزایش یابد.
پارلمان فعلی اردن به دلیل تحریم انتخابات پارلمانی گذشته از سوی احزاب مخالف هیچ نماینده مخالفی ندارد.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000