خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1390/07/24 11:21:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یادداشتی از اکبر رنجبرزاده/

تشکیل کشور فلسطین عقب‌نشینی کشورهای استعماری است

بحث تشکیل کشور فلسطین به واقع نوعی عقب‌نشینی برای رژیم صهیونیستی است و نوعی فرار به عقب برای این کشور و متحدانش به‌شمار می‌آید.
تشکیل کشور فلسطین عقب‌نشینی کشورهای استعماری است بحث تشکیل کشور فلسطین به واقع نوعی عقب‌نشینی برای رژیم صهیونیستی است و نوعی فرار به عقب برای این کشور و متحدانش به‌شمار می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/4916.jpg تشکیل,کشور,فلسطین,عقب‌نشینی,کشورهای,استعماری,است Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی که در نشریه هگمتانه منتشر شده است، به تشریح بحث تشکیل کشور فلسطین پرداخته است، که در ذیل می‌خوانید.

بحث تشکیل کشور فلسطین به واقع نوعی عقب‌نشینی برای رژیم صهیونیستی است و نوعی فرار به عقب برای این کشور و متحدانش به‌شمار می‌آید.

به بیان دیگر آن‌ها با ارائه این پیشنهاد، به نوعی تلاش می‌کنند تا از مشکل‌های بعدی جلوگیری کنند، در شرایط فعلی منطقه که بسیاری از کشورهای مسلمان علیه حاکمان دست نشانده قیام کرده‌اند و حاکمان وابسته آن‌ها به رژیم صهیونیستی و کشورهای استعماری سقوط کرده‌اند، و هم‌چنین از سوی دیگر تأثیر این انقلاب بر مردم فلسطین، کشورهای استعماری با ناامیدی تلاش می‌کنند آسیب‌های احتمالی را کاهش دهند.

این کشورها با طرح این موضوع با این پیش فرض جلو آمده‌اند که در موقعیت ویژه منطقه با پیش دستی در ارائه این حق حداقلی به مردم فلسطین قضیه را در نهایت به نفع خود خاتمه دهند.

در گام دوم نیز خواهان این هستند تا با آرام شدن منطقه در یک موقعیت مناسب بار دیگر هدف‌های خود را پیش ببرند و جایگاه خود را ارتقاء دهند.

در واقع این یک سرپوش موقت است تا این‌که هدف‌های صهیونیسم و استکبار روی انقلاب‌های منطقه اثر‌گذار شود و آن‌ها بتوانند با تحقق هدف‌های خود، از حالت تدافعی خارج شوند و در نهایت روی ثبات اسرائیل تلاش کنند.

بنابراین تشکیل کشور فلسطین و طرح آن از سوی برخی کشورهای استعماری فیلم جدید و طرحی شیطانی است و طراحان این امر به‌دنبال احقاق حق فلسطینیان نیستند، بلکه می‌خواهند هدف‌های خود را در این شرایط پیچیده منطقه پیش ببرند.

بنابراین هر گونه ورود به این عرصه به ضرر فلسطینیان و مسلمانان خواهد بود، ملت مسلمان فلسطین باید مانند گذشته هوشیار باشند و به بیانات رهبر انقلاب ایران گوش فرا دهند.

صحبت مقام معظم رهبری در ارتباط با کشور فلسطین به عقیده من کامل‌ترین سخن در این باره بوده که درصورت توجه جدی به آن می‌تواند نجات‌دهنده مسلمانان باشد.

بر اساس اطلاعاتی که دوستان نماینده در سفر به فلسطین داشته اند، بیانات رهبری در آن جا با استقبال فراوان جوانان روبه‌روست.

در پایان این‌که بعید می‌دانم پیشنهاد تشکیل کشور فلسطین نهایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet