اربعین حسینی
1390/07/24 11:16:45
سرویس سیاسی
شجاعی کیاسری: برای توسعه احزاب در کشور نگاه دولت باید تغییر کند

دولت و مجلس نسبت به شکل گیری تحزب در کشور اقدام قانونی کنند

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای توسعه احزاب در کشور نگاه دولت باید تغییر کند، گفت: قانون احزاب مبنی بر توسعه تشکلات حزبی درکشور به تصویب مجلس برسد.
دولت و مجلس نسبت به شکل گیری تحزب در کشور اقدام قانونی کنند نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای توسعه احزاب در کشور نگاه دولت باید تغییر کند، گفت: قانون احزاب مبنی بر توسعه تشکلات حزبی درکشور به تصویب مجلس برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/5481.jpg دولت,و,مجلس,نسبت,به,شکل,گیری,تحزب,در,کشور,اقدام,قانونی,کنند Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری درگفت و گو با خبرنگارسیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه احزاب پایه‌های دموکراسی یک کشور را شکل می دهد، گفت: برای نهادینه شدن دموکراسی در کشوری که بر پایه دموکراسی بنا شده، نیاز به وجود احزاب است.

توسعه تحزب ، امری ضروری تر از وجود حزب در کشور است

نماینده مردم ساری درمجلس شورای اسلامی ارائه برنامه به مردم را اولین کارکرد احزاب دانست واظهار کرد: دومین و مهمترین کارکرد احزاب این است که می تواند منتقد حاکمیت یا منتقد دولتی که حاکم است باشد، بنابراین  تحزب در کشور امری ضروری و توسعه آن امری ضروری تر است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اعلام اینکه به دلیل نداشتن قانون مدون، مشخص و معینی احزاب ما همراه قدرت می آیند و بعد همراه قدرت می روند ، تصریح کرد :خیلی از احزاب و تشکل‌ها  در زمان دولت های متفاوت شکل گرفته است اما الان اصلا حضور و وجود ندارند.

 نماینده مردم ساری با بیان اینکه احزابی که با دولت ها متولد و پس از دولت ها از بین می روند نمی توانند به معنای واقعی نماینده افکار حزبی باشند، تصریح کرد: تاکید ما این است که قانون احزاب مبنی بر توسعه تشکلات حزبی درکشور به تصویب مجلس برسد.

دولت و مجلس نسبت به شکل گیری احزاب و تحزب در کشور اقدام قانونی کنند

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای توسعه احزاب در کشور نگاه دولت باید تغییرکند، گفت: تعداد احزاب درکشور باید توسعه پیدا کند و لذا دولت و مجلس باید نسبت به شکل گیری احزاب و تحزب در کشوراقدام قانونی کنند تا به معنای واقعی فعالیت احزاب در کشور رسمیت پیدا کند ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet