روز مجلس
1390/07/25 11:55:37
سرویس اقتصادی
ابوالفتح نیکنام:

جلوگیری از واردات کالاهای بی‌کیفیت کار دشواری نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سزمان گمرک با ضوابط موجود به راحتی می‌تواند از واردات کالاهای بی‌کیفیت جلوگیری کند، گفت: سازمان گمرک می‌تواند با کنترل واردات کالاهای چینی فاقد استاندارد و بی‌کیفیت به توسعه اقتصاد کشور کمک کند.
جلوگیری از واردات کالاهای بی‌کیفیت کار دشواری نیست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سزمان گمرک با ضوابط موجود به راحتی می‌تواند از واردات کالاهای بی‌کیفیت جلوگیری کند، گفت: سازمان گمرک می‌تواند با کنترل واردات کالاهای چینی فاقد استاندارد و بی‌کیفیت به توسعه اقتصاد کشور کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/5717.jpg جلوگیری,از,واردات,کالاهای,بی‌کیفیت,کار,دشواری,نیست Icana

ابوالفتح نیکنام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: بدون در نظر گرفتن موضوع قاچاق کالا که هیچ کنترلی بر آن وجود ندارد، کنترل واردات با ضوابط مورد نظر برای سازمان گمرک کار دشواری نیست.

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی کشورها مانند چین به دلیل حفظ آبروی خود مهر استاندارد را بر هر کالایی نمی‌زنند، تصریح کرد: اگر مهر استاندارد کشور جمهوری خلق چین بر کالایی حک شود به معنای تأیید کیفیت آن کالا از سوی این کشور است.

نیکنام با تاکید بر اینکه ورود اجناس بی‌کیفیت به بازارهای داخلی بی‌انصافی است، ادامه داد: متأسفانه برخی تاجران ایرانی می‌خواهند ره صدساله را یک شبه بپیمایند و به همین علت بی‌کیفیت ترین اجناس چینی را وارد کشور می‌کنند و قصد دارند با این کار سود کلانی را به دست آورند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با تأکید بر اینکه مسئولان نباید به بهانه عدم توانایی، اجازه واردات کالاهای بی‌کیفیت و فاقد استاندارد چینی را صادر کنند، یادآور شد: مسئولان اجرایی کشور باید با جلوگیری از واردات کالاهای بی‌کیفیت چینی از سلامت مردم محافظت کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم تأکید کرد: سازمان گمرک می‌تواند با کنترل واردات کالاهای چینی فاقد استاندارد و بی‌کیفیت منافع کشور را حفظ کرده و به توسعه اقتصاد کشور کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet