اربعین حسینی
1390/07/24 11:12:53
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/ 3

آغاز گردهمایی بزرگ مجالس کشورهای مختلف در سوئیس

یکصد و بیست و پنجمین مجمع بین‌المجالس با حضور هیئت‌های پارلمانی بیش از ۱۲۰ کشور جهان در برن سوئیس امروز –یکشنبه- آغاز به کار خواهد کرد.
آغاز گردهمایی بزرگ مجالس کشورهای مختلف در سوئیس یکصد و بیست و پنجمین مجمع بین‌المجالس با حضور هیئت‌های پارلمانی بیش از 120 کشور جهان در برن سوئیس امروز –یکشنبه- آغاز به کار خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11591.jpg آغاز,گردهمایی,بزرگ,مجالس,کشورهای,مختلف,در,سوئیس Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به سوئیس ، انتخاب رئیس و معاون مجمع بین‌المجالس، نحوه مدیریت مناسب کشورها، بازتوزیع قدرت در عرصه بین‌الملل و نقش پارلمان‎ها در پرداختن به چالش‌های کلیدی فراروی  زنان و کودکان از جمله موضوعات در دستور کار یکصد و بیست و پنجمین مجمع بین‌المجالس جهان خواهد بود.
اعضای مجمع بین‌المجالس می‌توانند موضعات اضطراری و مورد نظر خود را برای بررسی در این مجمع به دبیرخانه مربوطه ارائه دهند.
مجمع بین‌المجالس از امروز 24 تا 27 مهرماه در "برن" پایتخت سوئیس برگزار می شود.
مجمع بین‌المجالس یک نهاد بسیار مهم پارلمانی جهان است که سالانه دوبار از روسا و نمایندگان مجالس جهان جهت رایزنی و تبادل نظر پیرامون موضوعات مهم بین‌المللی در یکی از کشورهای عضو دعوت به عمل می‌آید.
این مجمع در حال حاظر 157 عضو دارد و مقر دائمی آن در ژنو سوئیس است.
هئیت پارلمانی ایران به ریاست "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی نیز صبح امروز یکشنبه با هدف شرکت در این مجمع و بحث و تبادل نظر پیرامون تحولات منطقه‌ای و شمال آفریقا ایران را به مقصد برن سوئیس ترک کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet