هدر اصلی
1390/07/24 13:15:30
سرویس فرهنگی
بهروز جعفری:

ادامه حیات فرهنگی منوط به خرید آثار هنری است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که نهاد های دولتی باید در خرید آثار فرهنگی و هنری ملی، عزم جدی داشته باشند، تصریح کرد: رونق فرهنگ و هنر در کشور مبتنی بر خریداری این گونه آثار است.
ادامه حیات فرهنگی منوط به خرید آثار هنری است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که نهاد های دولتی باید در خرید آثار فرهنگی و هنری ملی، عزم جدی داشته باشند، تصریح کرد: رونق فرهنگ و هنر در کشور مبتنی بر خریداری این گونه آثار است. https://cdn.icana.ir/d/019/8647.jpg ادامه,حیات,فرهنگی,منوط,به,خرید,آثار,هنری,است Icana

بهروز جعفری در گفت و گ و با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بودجه پیش بینی شده مجلس برای خرید آثار فرهنگی و هنری توسط نهادهای دولتی گفت: در ابتدای سال 90 بودجه ای برای خرید آثار فرهنگی به تصویب مجلس رسید تا نهاد های دولتی برای خرید این گونه آثار اقدام کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از این بودجه به خرید کتاب و اشاعه فرهنگ کتابخوانی در نهاد های دولتی اختصاص دارد و باید دید تا چه حد این مصوبه اجرایی شده است.

وی افزود: مجلس تاکنون گزارشی مبنی بر خرید این گونه آثار از دستگاه های دولتی دریافت نکرده و این در حالی است که رهبر فرزانه انقلاب بر اشاعه فرهنگ و هنر ملی تاکید دارند.

جعفری اجرای این طرح را به نفع فرهنگ و هنر کشور دانست و تصریح کرد: ترویج هنر ملی و فرهنگسازی در زمینه مطالعه و کتابخوانی با خرید این آثار محقق می شود.

وی اضافه کرد: ادامه حیات فرهنگ و هنر کشور منوط به اهمیت دادن عموم ملت به این آثار ملی است و مجلس هم در راستای ترویج این رویه مثبت، بودجه ای را به این مهم اختصاص داده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: خرید این گونه آثار، هنرمندان و فرهیختگان کشور را به ادامه فعالیت دلگرم می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet