هدر اصلی
1390/07/24 11:12:51
سرویس صحن
صدر خطاب به کوچک زاده:

وزیر اقتصاد در حیطه اختیاراتش توضیح می‌دهد

رئیس جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر مهدی کوچک‌زاده نسبت به موضوع سوال از وزیر اقتصاد با اعلام اینکه وزیر قاعدتاً وارد مباحث سیاسی نخواهند شد، گفت: با توجه به اینکه نمایندگان از پاسخ وزیر اقتصاد در کمیسیون مربوطه قانع نشده‌اند وزیر در این جلسه در حیطه اختیاراتش به نمایندگان توضیح می‌دهد.
وزیر اقتصاد در حیطه اختیاراتش توضیح می‌دهد رئیس جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر مهدی کوچک‌زاده نسبت به موضوع سوال از وزیر اقتصاد با اعلام اینکه وزیر قاعدتاً وارد مباحث سیاسی نخواهند شد، گفت: با توجه به اینکه نمایندگان از پاسخ وزیر اقتصاد در کمیسیون مربوطه قانع نشده‌اند وزیر در این جلسه در حیطه اختیاراتش به نمایندگان توضیح می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/10198.jpg وزیر,اقتصاد,در,حیطه,اختیاراتش,توضیح,می‌دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی کوچک‌زاده در نشست علنی امروز یکشنبه 24 مهرماه و در جریان بررسی سوال از وزیر اقتصاد و دارایی براساس بند 11 ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد حفظ شأن و اقتدار مجلس گفت: اگر خدایی نخواسته از تریبون مجلس به یک فرد توهین شود موجب خدشه بر اقتدار مجلس است و اگر به چند فرد توهین شود، این موضوع بدتر و اگر به بخشی از ملت ایران توهین شود به نظر من باید آن دهان‌هایی که از تریبون مجلس به ملت توهین می‌کنند، بست.  

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به سوال علی‌اکبر اولیا از وزیر اقتصاد و دارایی اشاره کرد و گفت: در این سوال که ظاهرش خدشه در قانونی بودن یا دیر و زود بودن پرداخت سهام عدالت است، در بند آخر سوال‌کننده نتیجه گرفته است که این رفتار همان خرید رأی محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه این توهین به ملت ایران از سوی کسانی است که ملت به آنها پشت کرده‌اند تصریح کرد: بیست و چند میلیون ایرانی متعهد به یک نفر و 13 میلیون ایرانی به شخص دیگری رأی دادند، انتخابات تمام شد، قانونی برگزار شد و خدشه‌ای که در حال حاضر به آرای مردم در قالب سوال از وزیر وارد می‌شود از سوی معدود کسانی است که می‌خواستند 13 میلیون رأی را بازیچه خود برای قدرت‌طلبی قرار دهند.

عضو فراکسیون انقلاب ادامه داد: من اجازه نمی‌دهم از تریبون مجلس به رأی ملت ایران توهین شود.

وی خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی گفت: این قسمت از سوال مربوط به سهام عدالت و اقتصادی نیست و شما حق ندارید در مورد اینکه این خرید رأی است یا نه جواب دهید.

سید شهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر کوچک‌زاده گفت: همکاران دقت بفرمایند که سوال تعدادی از همکاران ما در کمیسیون مطرح شده است و توضیحاتی در این‌باره توسط وزیر اقتصاد در این جلسه داده شده است اما نمایندگان قانع نشده‌اند و این سوال مطرح شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هم وزیر اقتصاد مواردی که در حیطه اختیار ایشان است را توضیح می‌دهند و در مورد بحث‌های کارشناسی که مربوط به توزیع سهام عدالت است، پاسخگو هستند و بنابراین قاعدتاً وارد بحث سیاسی نخواهند شد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet