روز مجلس
1390/08/03 14:22:16
سرویس اقتصادی
میگلی نژاد با انتقاد از روند خصوصی سازی در صنعت نفت؛

مدیران صنعت نفت هیچ اعتقادی به خصوصی سازی ندارند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با نامطلوب خواندن روند خصوصی سازی در صنعت نفت گفت: متأسفانه روند خصوصی سازی در صنعت نفت به صورتی است که نشان می دهد مدیران و دست اندرکاران این صنعت به خصوصی سازی هیچ اعتقادی ندارند.
مدیران صنعت نفت هیچ اعتقادی به خصوصی سازی ندارند عضو کمیسیون انرژی مجلس با نامطلوب خواندن روند خصوصی سازی در صنعت نفت گفت: متأسفانه روند خصوصی سازی در صنعت نفت به صورتی است که نشان می دهد مدیران و دست اندرکاران این صنعت به خصوصی سازی هیچ اعتقادی ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/11270.jpg مدیران,صنعت,نفت,هیچ,اعتقادی,به,خصوصی,سازی,ندارند Icana

غلامعلی میگلی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از وضعیت خصوصی سازی در صنعت نفت گفت: اگر چه از ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی چند سالی می گذرد ولی روند خصوصی سازی در صنعت نفت به مانند بسیاری از صنایع مادر دیگر مطلوب نیست.

نماینده مردم بوشهر دیلم بندر گناوه در مجلس شورای اسلامی افزود: گستردگی حوزه فعالیت های وزارت نفت خصوصی سازی در این صنعت را ضروری ساخته است به طوری که باید هر چه سریعتر شرکت های اقماری و وابسته به وزارت نفت با خصوصی سازی به این بخش واگذار شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه روند وسرعت خصوصی سازی در صنعت نفت بسیار کند و نامطلوب است و این واقعیت این موضوع را تداعی می کند که مدیران و دست اندرکاران این صنعت هیچ اعتقاد و علاقه ای به خصوصی سازی ندارند.

میگلی نژاد با تأکید بر لزوم خصوصی سازی در صنایع پتروشیمی کشور ادامه داد: یکی از صنایع بزرگ وابسته به صنعت نفت پتروشیمی است که وضعیت کنونی این صنعت خصوصی سازی در این حوزه را ضروری ساخته است.

وی تصریح کرد: صنایع پتروشیمی کشور به عنوان صنایعی بزرگ و وابسته به صنعتنفت برای افزایش ظرفیت تولید و بهره وروی و راندمان بیشتر باید هر چه سریعتر به بخش خصوصی واگذار شوند در غیر این صورت در رقابت با صنایع کشورهای دیگر با روند کنونی از میدان به در خواهند شد.

نماینده مردم بوشهر با بیان اینکه صنایع پتروشیمی باید در زیر مجموعه وزارت خانه جدید صنعت معدن و تجارت قرار گیرد گفت: برای هر چه بهتر شدن کیفیت فعالیت های صنایع پتروشیمیم وبرطرف شدن مشکلات این بخش باید هر چه سریعتر این صنایعدر زیر مجموعه وزارت خانه تازه تاسیس صنعت معدن و تجارت قرار گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: با واگذاری صنایع وابسته به صنعت نفت و سرعت بخشی به خصوصی سازی در این حوزه وزارت نفت بیش از پیش بر وظیفه خود یعنی نظارت بر صیانت از منابع نفت و گاز کشور تمرکز خواهد کرد./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet