روز مجلس
1390/07/24 14:04:37
سرویس فرهنگی
حسینی در واکنش به حضور نداشتن ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای سکوت پاسخگو باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباه حضور نداشتن ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت را از دست دادن فرصت فرهنگی در عرصه بین المللی دانست و تصریح کرد: وزارت ارشاد مسئول مستقیم این مساله است و باید دلایلی قانع کننده ارائه کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای سکوت پاسخگو باشد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباه حضور نداشتن ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت را از دست دادن فرصت فرهنگی در عرصه بین المللی دانست و تصریح کرد: وزارت ارشاد مسئول مستقیم این مساله است و باید دلایلی قانع کننده ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11608.jpg وزارت,فرهنگ,و,ارشاد,اسلامی,به,جای,سکوت,پاسخگو,باشد Icana

سید علی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد ازحضور نداشتن ایران در جشنواره بین‌المللی کتاب فرانکفورت گفت: وزارت ارشاد باید گزارش مفصلی از علت حضور نداشتن ایران در این جشنواره بین المللی به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه کند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضور در جشنواره‌های بین‌المللی کتاب، به توسعه فرهنگ نشر ایران کمک می‌کند و نباید این فرصت‌ها را به راحتی از دست بدهیم.

وی با بیان اینکه برخی از کتاب‌ها تنها در این نمایشگاه‌ها به دست مخاطبان می‌رسند، تصریح کرد: مخاطبان بین‌المللی از طریق برگزاری این جشنواره‌ها به کتاب‌های مورد نظر خود‌‌ دسترسی پیدا می‌کنند و در این شرایط، ایران باید حضور مقتدرانه‌ای در این محافل فرهنگی داشته باشد.

حسینی ادامه داد: این جشنواره‌ها در فضای بین المللی فرصت خوبی برای اشاعه فرهنگ ایران اسلامی در عرصه جهانی ایجاد می‌کنند.

وی تصریح کرد گفتمان فرهنگی تنها راه عرضه ارزش‌های انقلاب اسلامی در عرصه جهانی است و از دست دادن چنین فرصت‌هایی ما را از این اهداف متعالی باز می‌دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: وزارت ارشاد باید برای عدم حضور ایران در این جشنواره بین‌المللی پاسخ قانع کننده‌ای ارائه کند. /

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet