هدر اصلی
1390/07/24 15:27:10
سرویس سیاسی
قنبری:شورای عالی ایرانیان به مجموعه وزارت امورخارجه برگردد

شورای عالی ایرانیان خروجی جز تخلف نداشت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور باید به مجموعه وزارت امور خارجه بازگردد، گفت: این شورا به عنوان رقیب وزارت امورخارجه خروجی جز تخلف و باز کردن راه برای برخی سود جویان نداشت.
شورای عالی ایرانیان خروجی جز تخلف نداشت عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور باید به مجموعه وزارت امور خارجه بازگردد، گفت: این شورا به عنوان رقیب وزارت امورخارجه خروجی جز تخلف و باز کردن راه برای برخی سود جویان نداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/3801.jpg شورای,عالی,ایرانیان,خروجی,جز,تخلف,نداشت Icana

داریوش قنبری درگفت وگو با خبرنگارسیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اعضای تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان  همگی معتقدند که این شورا باید به مجموعه وزارت امورخارجه برگردد، گفت: هنوز  هدف اصلی منفک شدن و تمرکز بسیاری از امور مربوط به وزارت امور خارجه دراین شورا برای اعضای این کمیته مورد سئوال است.

 شورای عالی ایرانیان از جایگاه واقعی خود دورافتاده است

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق آئین نامه جدید مجلس تا زمانی که اولین گزارش درصحن علنی مجلس قرائت نشود،ازجزئیات نتایج تحقیق و تفحص نمی توانیم چیزی را اعلام کنیم، افزود: این نکته حائزاهمیت است که شورای عالی ایرانیان از جایگاه واقعی خود دورافتاده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دررابطه با خروجی شورای عالی امورایرانیان خارج از کشور با بیان اینکه از جایگاهی که در تحقیق و تفحص دارم دراین باره اعلام موضع نمی کنم، افزود : شورای عالی ایرانیان به عنوان رقیب وزارت امور خارجه بازدهی  جز تخلف و باز کردن راه برای برخی سود جویان نداشته است.

قنبری افزود: درحالی که قراربود این شورا تکمیل کننده ماموریت های وزارت امورخارجه کشور باشد، عملا بخشی از وظایف وزارت امورخارجه را انجام می داد و ازآنجایی که  به رئیس جمهور وصل بود کارهایی را انجام داد که حتی بالاتر از وظایف تعریف شده بود.

طرح تحقیق و تفحص از «شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور» اوایل آبان ماه سال 89 با 141 رای موافق به تصویب نمایندگان مجلس رسید تا ساختار، اختیارات و عملکرد این شورا بررسی شود. این هیئت کار خود را از بهمن ماه آغاز کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet