روز مجلس
1390/07/24 16:04:31
سرویس فرهنگی
یحیی زاده:

کمیسیون فرهنگی دلایل عدم حضور ایران در نمایشگاه فرانکفورت را بررسی می‌کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به حضور نداشتن ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس با دقت مساله حضور نداشتن ایران در این جشنواره را پیگیری می‌کند.
کمیسیون فرهنگی دلایل عدم حضور ایران در نمایشگاه فرانکفورت را بررسی می‌کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به حضور نداشتن ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس با دقت مساله حضور نداشتن ایران در این جشنواره را پیگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11616.jpg کمیسیون,فرهنگی,دلایل,عدم,حضور,ایران,در,نمایشگاه,فرانکفورت,را,بررسی,می‌کند Icana

سید جلال یحیی زاده فیروزآباد در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در مورد حضور نداشتن ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید حافظ منافع فرهنگی و هنری کشور باشد و این در حالی است که حضور ایران در جشنواره‌های بین‌المللی، مصداق صیانت از فرهنگ کشور است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضور در محافل ادبی با برنامه‌ریزی‌های بلند مدت صورت می‌گیرد و این سوال باقی است که چرا وزارت ارشاد تا پیش از آغاز جشنواره کتاب فرانکفورت، در این زمینه تصمیم جدی اتخاذ نکرده است.

وی با اشاره به محتوای ارزشی کتب ایرانی افزود: محتوای غنی کتاب در ایران و مصون ماندن این کالای فرهنگی از هر گونه آفت اخلاقی، برگ برنده کشور برای حضور در محافل ادبی جهانی است.

یحیی‌زاده با بیان این که حضور در محافل جهانی برای ایران فرصتی مغتنم به شمار می‌آید، یادآور شد: تلاقی فرهنگ کهن ایران با فرهنگ ارزشی دین مبین اسلام، گفتمان ایران را در عرصه جهانی، به گفتمانی ارزشمند و مورد توجه مردم جهان تبدیل کرده و این در حالی است که حضور در محافل بین المللی ، به عرضه این فرهنگ ارزشی کمک می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که وزارت ارشاد با سکوت در این زمینه راه به جایی نخواهد برد، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس دلایل حضور نداشتن ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت را پیگیری می‌کند و مسئولان این وزارتخانه باید پاسخگو باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet