اربعین حسینی
1390/07/24 16:17:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

مجلس هشتم،مجلسی ناظر و مستقل است

عضو هیات رییسه مجلس گفت:نقدها را بر عملکرد نظارتی مجلس می پذیریم،از جمله اینکه هیات های تحقیق و تفحص باید زودتر نتایج بررسی های خود را اعلام کنند،اما در کل مجلس هشتم را مجلسی ناظر،مستقل و دور از مماشات می دانم.
مجلس هشتم،مجلسی ناظر و مستقل است عضو هیات رییسه مجلس گفت:نقدها را بر عملکرد نظارتی مجلس می پذیریم،از جمله اینکه هیات های تحقیق و تفحص باید زودتر نتایج بررسی های خود را اعلام کنند،اما در کل مجلس هشتم را مجلسی ناظر،مستقل و دور از مماشات می دانم. https://cdn.icana.ir/d/019/331.jpg مجلس,هشتم،مجلسی,ناظر,و,مستقل,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد حسین فرهنگی،عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به اعتدال، گفت: پیگیری امور مربوط به طرح سوال از رییس جمهور توسط مهندس باهنر نایب رئیس اول مجلس صورت می گیرد و قرار بر این شد تا دیگر اعضای هیات رییسه در این زمینه اظهار نظر نداشته باشند ، البته بنده عقیده دارم سوال از رییس جمهور نباید انجام گیرد.

نماینده مردم تبریز،اسکو و آذر شهر افزود:مجلس و دولت هر دو منتخب مردم هستند و باید با همکاری هم کارها را پیش ببرند؛اگر اشکال و ایرادی هم در جایی هست آن را رفع بکنند نه اینکه در تنازع با یکدیگر باشند؛ اختلاف ها دور از انتظار جامعه و مصالح نظام است.
وی ادامه داد:موضوعات سوال نمایندگان درحدی نیست که در طول تاریخ انقلاب، برای اولین بار در مجلس هشتم بخواهیم از رییس جمهور سوال مطرح کنیم.
فرهنگی ادامه داد: مسائل مهمتری در دولت های قبل وجود داشت ولی به طرح سوال در مجالس وقت، ختم نشد؛ برای نمونه در مجلس پنجم و هفتم از آقای خاتمی سوال های مهمتری وجود داشت، که مطرح نشد؛ بنده به نوبه خود به عنوان یکی از اعضای قوه مقننه طرح سوال را مناسب نمی دانم و قطعا تا جایی که بتوانم در مخالفت با این مساله روشنگری خواهم کرد.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود:مجلس هشتم جز مستقل ترین مجالس در طول تاریخ بعد از انقلاب بوده است و در جایگاه خود به گونه خوبی عمل کرده است؛این مجلس با ابزارهای نظارتی خود،در مواردی نظیر ادغام وزارتخانه ها دولت را مجبور به تمکین نموده و بنده اینکه "مجلس با این دولت مماشات کرده" را نمی پذیرم.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود:معنای استقلال مجلس،نزاع و درگیری با دولت نیست و قوا نباید دائما در حال نزاع باشند؛ البته مجلس محلی برای تبعیت از دولت هم نیست، بلکه محلی برای تصحیح مسیر نظارتی و اجرایی کشور است.
فرهنگی در خاتمه گفت: نقدها را بر عملکرد نظارتی مجلس می پذیریم،از جمله اینکه هیات های تحقیق و تفخص باید زودتر نتایج بررسی های خود را اعلام کنند،اما در کل مجلس هشتم را مجلسی ناظر،مستقل و دور از مماشات می دانم.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet