شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پاپری مقدم: تصویب ماده 24 طرح اصلاح قانون احزاب

کدام دسته از افراد برای حضور در احزاب ممنوعیت دارند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی و تصویب ماده 24 طرح اصلاح قانون احزاب در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: براساس این ماده شرایط کسانی که نمی توانند عضو تشکیلات سیاسی و حزبی باشند مشخص شد.
یکشنبه 24 مهر 1390 ساعت 17:47
کدام دسته از افراد برای حضور در احزاب ممنوعیت دارند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی و تصویب ماده 24 طرح اصلاح قانون احزاب در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: براساس این ماده شرایط کسانی که نمی توانند عضو تشکیلات سیاسی و حزبی باشند مشخص شد. http://cdn.icana.ir/d/019/5481.jpg کدام,دسته,از,افراد,برای,حضور,در,احزاب,ممنوعیت,دارند Icana

ایوب پاپری مقدم فر درگفت وگو با خبرنگارسیاسی خبرگزاری خانه ملت، افزود: براساس این ماده شرایط کسانی که نمی توانند عضو تشکیلات سیاسی و حزبی باشند مشخص شد.

نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه شرایط ممنوعیت افراد برای حضور دراحزاب در این ماده به تصریح آمده است، گفت: افرادی که به شرح زیر اعلام می کنم برای حضور در احزاب و تشکیلات سیاسی در کشور ممنوعیت دارند.

 دارندگان پیشینه کیفری موثر، محکومین به محرومیت از حقوق اجتماعی با حکم دادگاه، مدیران و عناصر موثر در تحکیم رژیم سابق و نزدیکان درجه اول آنهأ، فراماسون ها و وابستگاه اعضای گروهک های معاند و محارب نظام و گروه‌هایی که علیه نظام تبلیغ داشتند جزء افرادی هستند که نمی توانند فعالیت حزبی داشته باشند.

قضات شاغل درامورقضائی، کارکنان وزارتخانه‌های اطلاعات، دفاع، پشتیبانی، نیروهای مسلح و پرسنل نیروهای انتظامی ونظامی و سایر افرادی که طبق قوانین عضویت در تشکل‌ها برای آنها ممنوع است،  سربازان در دوران خدمت نظام وظیفه، کسانی که اقدام علیه امنیت کشوراعم از سیاسی، اقتصادی و اجتماعی داشتند، جاسوسان حسب تشخیص مراجع ذی صلاح،  متجاهر به فسق و فجور مشهورین به فساد، معتادان و قاچاقچیان مواد مخدر و هم چنین اعضای موثر احزابی که به حکم مراجع ذی صلاح منحل اعلام شده اند نیز تا 5 سال پس از تاریخ انحلال حزب نمی توانند فعالیت داشته باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000