هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/9

لاریجانی با رئیس مجلس سنای الجزایر دیدار کرد

سرویس سیاسی
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس سنای الجزایر در خصوص آخرین تحولات منطقه و شمال آفریقا به مذاکره پرداختند.
دوشنبه 25 مهر 1390 ساعت 08:03
لاریجانی با رئیس مجلس سنای الجزایر دیدار کرد رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس سنای الجزایر در خصوص آخرین تحولات منطقه و شمال آفریقا به مذاکره پرداختند. http://cdn.icana.ir/d/019/11493.jpg لاریجانی,با,رئیس,مجلس,سنای,الجزایر,دیدار,کرد Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی یکشنبه شب با بن صالح عبدالقادر رئیس مجلس سنای الجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، رئیس مجلس سنای الجزایربا تاکید بر اینکه دو کشور درباره تحولات منطقه و شمال آفریقا دیدگاه‌های مشترکی دارند، بیان کرد: این دیدگاه‌های مشترک می‌تواند برای تحولات منطقه و شمال آفریقا راه‌گشا باشد.

وی در ادامه افزود: ایران و الجزایر دارای مشترکات فراوانی هستند که مسائل را به‌طور عمیق تحلیل می‌کنند و سپس نسبت به آن موضع‌گیری می‌کنند.

بن صالح عبدالقادر از تشکیل مجلس خلق در کشور الجزایر خبر داد و بیان داشت: طی ماه های آینده کمیته‌ای متشکل از کارشناسان برای بازنگری در قانون اساسی این کشور تشکیل می‌شود، که پیش‌نویس قانون اساسی جدید توسط مجلس خلق آماده خواهد شد.

وی گفت: الجزایر وارد نقطه عطفی در تاریخ خود شده است زیرا قصد تدوین قانون اساسی خود را دارد.

علی لاریجانی نیز روابط دو کشور را خوب ارزیابی کرد و بر ضرورت گسترش روابط تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص تغییرات احتمالی قانون اساسی کشور الجزایر، گفت: قرار است در این کشور کار با ارزشمندی انجام شود و ما امیدوار هستیم که این اقدام مهم تاثیر‌گذار باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000