هدر اصلی
1390/07/25 08:07:00
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/10

برنامه‌های دومین روز سفر رییس مجلس شورای اسلامی به سوییس

رییس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در حاشیه یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین‌المجالس جهانی با روسای مجالس ارمنستان، آفریقای جنوبی، هند و آلمان دیدار و گفت و گو می‌کند.
برنامه‌های دومین روز سفر رییس مجلس شورای اسلامی به سوییس رییس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در حاشیه یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین‌المجالس جهانی با روسای مجالس ارمنستان، آفریقای جنوبی، هند و آلمان دیدار و گفت و گو می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2018.jpg برنامه‌های,دومین,روز,سفر,رییس,مجلس,شورای,اسلامی,به,سوییس Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه در حاشیه دومین روز از برگزاری اجلاس مجمع بین المجالس جهانی در برن  پایتخت سوئیس با رئیسان مجالس ارمنستان، آفریقای جنوبی،‌هند و آلمان دیدار و گفت وگو می‌کند.

دیدار با میشلین کالمی ری رئیس جمهوری  و وزیر امور خارجه سوئیس از دیگر برنامه‌های سفر رئیس مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

وی همچنین بعد از ظهر امروز در یک نشست خبری به سوالات خبرنگاران حاضر در اجلاس پاسخ می‌گوید.

لاریجانی و دیگر اعضای هیئت پارلمانی اعزامی ایران امشب در ضیافت شامی که در سفارت ایران در برن برگزار می‌شود، حضور خواهند یافت.

یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی عصر یکشنبه به وقت محلی با حضور روسا و نمایندگان بیش از ۱۲۰کشور جهان ازجمله علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در برن پایتخت سوئیس روز گذشته آغاز به کار کرد.

جواد جهانگیرزاده، کاظم جلالی، حسین حسنی بافرانی، قدرت‌الله علیخانی، موید حسینی‌صدر، محمد آشوری، جاسم ساعدی و فاطمه آجرلو، رئیس مجلس شورای اسلامی را در اجلاس ۱۲۵مجمع بین‌المجالس جهانی در برن همرامی می‌کنند.

اجلاس یکصد و بیست‌ و پنجمین مجمع بین‌المجالس جهانی از روز یکشنبه به مدت چهار روز  برگزار می‌شود و در آن نمایندگان مجالس بیش از ۱۲۰کشور جهان از جمله گروه بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران به بحث و تبادل‌نظر پیرامون موضوع های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روز جهان می پردازند.

لاریجانی قرار است در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل اتحادیه مجمع بین المجالس درمورد حوادث مهم منطقه ای و شمال آفریقا سخنرانی کند.

نقش پارلمان‌ها در فرآیند باز توزیع قدرت در عرصه بین‌الملل و نقش مجالس در رفع چالش‌های کلیدی، اصل حفظ سلامت زنان و کودکان در کمیته‌های توسعه پایدار و دموکراسی و حقوق بشر این اتحادیه  و موضوع سلاح‌های هسته‌ای و همچنین اصلاح بازارهای مالی در دو نشست تخصصی جداگانه اجلاس برن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اتحادیه بین‌المجالس یک نهاد بسیار مهم پارلمانی جهانی است که سالانه دو بار از  رییسان و نمایندگان مجالس جهان جهت رایزنی و تبادل‌نظر پیرامون موضوع های مهم بین‌المللی در یکی از کشورهای عضو دعوت می کند.

این اتحادیه در حال حاضر ۱۵۷عضو دارد و مقر دائمی آن در ژنو سوئیس است.

سوئیس کشوری واقع در اروپاست و پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این دو کشور در شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. جمعیت این کشور بالغ بر ۷میلیون ۵۴۴هزار نفر است.

سوئیس با ایران  یک ساعت و نیم تفاوت زمانی دارند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet