هفته دفاع مقدس
1390/07/25 11:24:01
سرویس اقتصادی
عیسی‌جعفری با تأکید بر لزوم افزایش بودجه بخش کشاورزی:

عدم‌افزایش بودجه کشاورزی به توسعه اقتصادی کشور لطمه می‌زند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که عدم افزایش بودجه بخش کشاورزی در سال جاری در قیاس با سال گذشته یکی از آسیب‌های بودجه سال ۹۰ است، گفت: توسعه بخش کشاورزی می‌تواند شتاب تولید کشور را افزایش دهد و توسعه اقتصاد را به همراه داشت باشد و این موضوع افزایش بودجه بخش کشاورزی را ضروری می‌کند.
عدم‌افزایش بودجه کشاورزی به توسعه اقتصادی کشور لطمه می‌زند سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که عدم افزایش بودجه بخش کشاورزی در سال جاری در قیاس با سال گذشته یکی از آسیب‌های بودجه سال 90 است، گفت: توسعه بخش کشاورزی می‌تواند شتاب تولید کشور را افزایش دهد و توسعه اقتصاد را به همراه داشت باشد و این موضوع افزایش بودجه بخش کشاورزی را ضروری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11589.jpg عدم‌افزایش,بودجه,کشاورزی,به,توسعه,اقتصادی,کشور,لطمه,می‌زند Icana

عیسی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس آسیب‌های بودجه نویسی در حوزه کشاورزی را بررسی می‌کنند، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی تا کنون گزارشی از وضعیت تخصیص بودجه سال جاری کشور به حوزه کشاورزی را ارائه نکرده است.

بر اساس گزارش‌های رسیده از مراکز استان‌ها، اعتبارهای بودجه بخش کشاورزی در مقایسه با سال گذشته افزایش نداشته است و این موضوع یکی از آسیب‌های اصلی در بودجه بخش کشاورزی است

نماینده مردم کبودراهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بودجه بخش کشاورزی سال جاری در مقایسه با سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده از مراکز استان‌ها، اعتبارهای بودجه بخش کشاورزی در مقایسه با سال گذشته افزایش نداشته است و این موضوع یکی از آسیب‌های اصلی در بودجه بخش کشاورزی است.

وی با بیان این که اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم از بودجه بخش کشاورزی سال جاری کشور رضایت ندارند، گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوان بخش کشاورزی و تأثیر مستقیم این بخش بر تولید کشور، بودجه بخش کشاورزی باید بیش از بودجه مصوب سال 90 باشد.

جعفری ادامه داد: توسعه بخش کشاورزی می‌تواند شتاب تولید کشور را افزایش دهد و توسعه اقتصاد را به همراه داشت باشد و این موضوع افزایش بودجه بخش کشاورزی را ضروری می‌کند.

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری باید توجه بیشتری به بودجه بخش کشاورزی داشته باشد 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم با بیان این که مسئولان اجرایی باید به بخش کشاورزی اعتقاد داشته باشند، تأکید کرد: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری باید توجه بیشتری به بودجه بخش کشاورزی داشته باشد.

بر اساس ماده 216 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور راحداکثر تا 15 آذر ماه هر سال به مجلس تسلیم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet