خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/07/25 10:36:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی بیغش:

در حج امسال هم آمریکا و هم مقامات سعودی در لبه پرتگاه قرار می گیرند

عضوکمیسیون امنیت ملی اظهار داشت:آمریکائیها با علم به اینکه درحج امسال تنها مسلمانان ایران نیستند که برائت خود از مشرکین را اعلام خواهند کرد،به همین دلیل در آستانه مناسک حج با چیدن سناریوی ترور به دنبال این هستند تا روابط ایران و عربستان سعودی را خدشه‌دار کنند.
در حج امسال هم آمریکا و هم مقامات سعودی در لبه پرتگاه قرار می گیرند عضوکمیسیون امنیت ملی اظهار داشت:آمریکائیها با علم به اینکه درحج امسال تنها مسلمانان ایران نیستند که برائت خود از مشرکین را اعلام خواهند کرد،به همین دلیل در آستانه مناسک حج با چیدن سناریوی ترور به دنبال این هستند تا روابط ایران و عربستان سعودی را خدشه‌دار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/183.jpg در,حج,امسال,هم,آمریکا,و,هم,مقامات,سعودی,در,لبه,پرتگاه,قرار,می,گیرند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمود احمدی بیغش نماینده مردم شازند درمجلس شورای اسلامی به باشگاه خبرنگاران گفت:من معتقدم که آمریکائیها از هر فرصت و بهانه‌ای چه در قالب اخلاق و چه غیره برای برقراری ارتباط با ایران استفاده می‌کند اما نه یک ارتباط عادلانه و دو سویه.

وی در ادامه افزود:آمریکائیها منافع چند ده ساله خود را در 32 سال پس از انقلاب اسلامی از دست داده‌اند که این از دست رفتن منافع محدود به ایران نبوده بلکه جمهوری اسلامی باعث شده تا آمریکا دوستان و متحدان خود را در منطقه از دست بدهد.لذا آمریکائیها تمایل دارند که این ارتباط برقرار شود و بعد از برقراری ارتباط در عرصه بین‌المللی این گونه تبلیغ کند که جمهوری اسلامی خلاف اصول انقلاب خود عمل کرده است.

احمدی بیغش تصریح کرد:جوسازی اخیر آمریکا بر علیه ایران فقط با هدف ارتباط با جمهوری اسلامی صورت نگرفته؛بلکه آنها می‌خواهند ایران با آمریکا ارتباط برقرار کند تا آمریکائیها بتوانند تمامی خواسته‌های خود را بر ایران تحمیل کنند.

نماینده مردم شازنده اظهار داشت:آمریکائیها با علم به اینکه در حج امسال تنها مسلمانان ایران نیستند برائت خود از مشرکین را اعلام خواهند داشت؛بلکه مسلمانان کشورهایی مانند مصر،تونس و غیره نیز به آنها اضافه خواهند شد و یک اجتماع چند صد هزار نفری از مسلمانان ایجاد خواهد شد و در این صورت هم امریکائیها و هم مقامات سعودی در لبه پرتگاه قرار خواهند گرفت به همین دلیل در آستانه مناسک حج با چیدن این سناریو به دنبال این هستند تا روابط ایران و عربستان سعودی را خدشه‌دار کنند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امریکا به دنبال این است که ایران را پای میز مذاکره بکشاند تا بیداریهای اسلامی اخیر که  ثمره انقلاب اسلامی  است تحت تاثیر قرار دهد.

احمدی بیغش افزود:روش سیاستمداران آمریکا این گونه است که زمانی که می‌خواهند انتخاباتی را برگزار کنند؛در افکار عمومی آمریکا اینطور جا افتاده که رئیس جمهور آنها باید کار خارق‌العاده‌ای را انجام دهد و همانطور که کارتر در سال 58 با اعزام کماندوهای خود به صحرای طبس می‌خواست تا گروگانهای آمریکایی را آزاد کند که البته شکست خورد و در دوره بعد هم رأی نیاورد؛امروز اوباما هم می‌خواهد با این کار و کشاندن ایران پای میز مذاکره پیروزی خود در انتخابات را تضمین کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet