هدر اصلی
1390/07/27 07:45:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اقبال محمدی:

ایجاد معابر مرزی در میان اراضی کشاورزان، ناعادلانه است

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس، با بیان این که ایجاد معابر مرزی در غرب کشور در میان زمین‌های کشاورزی، مشکل‌های زیادی را برای کشاورزان به وجود آورده است، گفت: ایجاد کانال‌های مرزی در زمین‌های منابع طبیعی به‌جای اراضی کشاورزی تنها راه کمک به کشاورزان محروم است.
ایجاد معابر مرزی در میان اراضی کشاورزان، ناعادلانه است نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس، با بیان این که ایجاد معابر مرزی در غرب کشور در میان زمین‌های کشاورزی، مشکل‌های زیادی را برای کشاورزان به وجود آورده است، گفت: ایجاد کانال‌های مرزی در زمین‌های منابع طبیعی به‌جای اراضی کشاورزی تنها راه کمک به کشاورزان محروم است. https://cdn.icana.ir/d/019/532.jpg ایجاد,معابر,مرزی,در,میان,اراضی,کشاورزان،,ناعادلانه,است Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، اقبال محمدی در گفت‌و‌گو با سوران، افزود: دو سال پیش که به دستور وزیر کشور انسداد معبرهای مرزی باز شد در معابر مرزی دره وران و سیانا و (پیران کهن) واقع در شهرستان مریوان، برای 11 هزار نفر کارت تردد صادر شد و منجر به ایجاد اشتغال شده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، گفت: در چند مدت اخیر دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیم به انسداد مجدد مرزها گرفته‌اند که ما به این امر معترضیم چرا که ایجاد کانال در مرزهای غربی کشور در میان زمین‌های کشاورزی مردم صورت گرفته و به این ترتیب بخشی از اراضی زراعی به سمت عراق افتاده و مشکل‌هایی در این زمینه برای مردم و کشاورزان پدید آورده است.

وی ادامه داد: افزون‌بر این، آب‌های سطحی نیز از مسیر قبلی خود به‌‌علت ایجاد کانال‌های مرزی تغییر مسیر داده‌اند که لازم‌ است در اسرع‌وقت نسبت به ساماندهی و اصلاح این وضعیت اقدام کرد.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم، بیان کرد: اینجانب در همایش مرزداران نمونه کشور که از سوی فرماندهی مرزبانی کشور در محل سالن هتل المپیک برگزار شد به‌عنوان رئیس فراکسیون شهرهای مرزی مشکل‌های ناشی از انسداد مرزها را تشریح نمودم و خواهان ایجاد کانال‌های مرزی در زمین‌های منابع طبیعی به‌جای اراضی کشاورزی مردم شدم.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس، افزود: پیشنهاد دیگرم این بود که درصورت تصرف زمین‌های کشاورزی مرزنشینان برای ایجاد کانال‌های مرزی نسبت به پرداخت خسارتی که متوجه کشاورزان و مالکان زمین‌ها شده اقدام عاجل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet