هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شجاعی کیاسری:

برگزاری مکرر جشنواره‌های فرهنگی نتیجه ندارد

سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تعدد بیش از حد برگزاری جشنواره‌های مختلف در عرصه فرهنگی را نشان از فراموش شدن هدف و ماهیت اصلی برگزاری این جشنواره‌ها دانست و گفت: تعدد برگزاری جشنواره‌ها هرگز باعث ارتقا کیفی عرصه فرهنگ کشور نمی‌شود.
دوشنبه 25 مهر 1390 ساعت 13:59
برگزاری مکرر جشنواره‌های فرهنگی نتیجه ندارد نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تعدد بیش از حد برگزاری جشنواره‌های مختلف در عرصه فرهنگی را نشان از فراموش شدن هدف و ماهیت اصلی برگزاری این جشنواره‌ها دانست و گفت: تعدد برگزاری جشنواره‌ها هرگز باعث ارتقا کیفی عرصه فرهنگ کشور نمی‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/6631.jpg برگزاری,مکرر,,جشنواره‌های,فرهنگی,نتیجه,ندارد Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: هدف اصلی از برگزاری جشنواره‌های در کشور آموزش و شناخت نقاط قوت و ضعف آثار به خصوص در عرصه فرهنگی و هنری و حمایت از خلاقیت‌ها و ابتکارهای کشور است اما زمانی که تعداد این جشنواره‌ها از حد منطقی در یک دوره زمانی بیشتر می‌شود نشان از فراموش شدن ماهیت و هدف آن‌ها است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی برگزاری برخی از جشنواره‌ها را در راستای تشریفات بی‌اساس توصیف و تصریح کرد: جشنواره‌هایی که فقط در راستای تشریفات جا افتاده و بی‌هدف برگزار می‌شود، جز صرف هزینه هنگفت دستاورد دیگری ندارد و باید در راستای هدفمندی بودجه‌های فرهنگی ساماندهی شود.

شجاعی کیاسری با تاکید بر لزوم توجه و حمایت از جشنواره‌های مهم و پر طرفدار در بین مردم و هنرمندان هم چون جشنواره فجر افزود: گاهی به حدی در گیر تعدد این جشنواره‌ها می‌شویم که از اهمیت جشنواره‌های اصلی کشور غافل می‌مانیم. ولی نباید از یاد برد که مرکز توجه و تمرکز صرف هزینه‌ها باید بر جشنواره‌هایی باشد که در عرصه فرهنگ و هنر به تثبیت رسیده و دستاوردهای آن در جامعه فرهنگی مورد توجه و نیاز است.

وی ادامه داد: بسیاری از جشنواره‌ها مناسبتی هستند و به طور مقطعی در یک دوره زمانی و تنها یک بار برگزار می‌شود. در نتیجه نباید نیروی انسانی و یا بودجه بیش از حد منطقی و معقول برای آن هزینه کرد چرا که این رویه به برگزاری مناسب جشنواره‌های اصلی عرصه فرهنگ و هنر ضرر می‌زند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000