هدر اصلی
1390/07/25 13:59:17
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

برگزاری مکرر جشنواره‌های فرهنگی نتیجه ندارد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تعدد بیش از حد برگزاری جشنواره‌های مختلف در عرصه فرهنگی را نشان از فراموش شدن هدف و ماهیت اصلی برگزاری این جشنواره‌ها دانست و گفت: تعدد برگزاری جشنواره‌ها هرگز باعث ارتقا کیفی عرصه فرهنگ کشور نمی‌شود.
برگزاری مکرر جشنواره‌های فرهنگی نتیجه ندارد نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تعدد بیش از حد برگزاری جشنواره‌های مختلف در عرصه فرهنگی را نشان از فراموش شدن هدف و ماهیت اصلی برگزاری این جشنواره‌ها دانست و گفت: تعدد برگزاری جشنواره‌ها هرگز باعث ارتقا کیفی عرصه فرهنگ کشور نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/6631.jpg برگزاری,مکرر,,جشنواره‌های,فرهنگی,نتیجه,ندارد Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: هدف اصلی از برگزاری جشنواره‌های در کشور آموزش و شناخت نقاط قوت و ضعف آثار به خصوص در عرصه فرهنگی و هنری و حمایت از خلاقیت‌ها و ابتکارهای کشور است اما زمانی که تعداد این جشنواره‌ها از حد منطقی در یک دوره زمانی بیشتر می‌شود نشان از فراموش شدن ماهیت و هدف آن‌ها است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی برگزاری برخی از جشنواره‌ها را در راستای تشریفات بی‌اساس توصیف و تصریح کرد: جشنواره‌هایی که فقط در راستای تشریفات جا افتاده و بی‌هدف برگزار می‌شود، جز صرف هزینه هنگفت دستاورد دیگری ندارد و باید در راستای هدفمندی بودجه‌های فرهنگی ساماندهی شود.

شجاعی کیاسری با تاکید بر لزوم توجه و حمایت از جشنواره‌های مهم و پر طرفدار در بین مردم و هنرمندان هم چون جشنواره فجر افزود: گاهی به حدی در گیر تعدد این جشنواره‌ها می‌شویم که از اهمیت جشنواره‌های اصلی کشور غافل می‌مانیم. ولی نباید از یاد برد که مرکز توجه و تمرکز صرف هزینه‌ها باید بر جشنواره‌هایی باشد که در عرصه فرهنگ و هنر به تثبیت رسیده و دستاوردهای آن در جامعه فرهنگی مورد توجه و نیاز است.

وی ادامه داد: بسیاری از جشنواره‌ها مناسبتی هستند و به طور مقطعی در یک دوره زمانی و تنها یک بار برگزار می‌شود. در نتیجه نباید نیروی انسانی و یا بودجه بیش از حد منطقی و معقول برای آن هزینه کرد چرا که این رویه به برگزاری مناسب جشنواره‌های اصلی عرصه فرهنگ و هنر ضرر می‌زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet