شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سید علی طاهری:

سریال‌های ماهواره‌ای با هدف استحاله فرهنگی تولید می‌شوند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ نرم دشمنان علیه ایران ادامه دارد، تصریح کرد: گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای و پخش سریال‌های مختلف از این شبکه‌ها، یکی از مهم‌ترین اهداف غرب در جهت از بین بردن فرهنگ و ارزش‌های مورد توجه مردم ایران است.
دوشنبه 25 مهر 1390 ساعت 13:54
سریال‌های ماهواره‌ای با هدف استحاله فرهنگی تولید می‌شوند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ نرم دشمنان علیه ایران ادامه دارد، تصریح کرد: گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای و پخش سریال‌های مختلف از این شبکه‌ها، یکی از مهم‌ترین اهداف غرب در جهت از بین بردن فرهنگ و ارزش‌های مورد توجه مردم ایران است. http://cdn.icana.ir/d/019/6365.jpg سریال‌های,ماهواره‌ای,با,هدف,استحاله,فرهنگی,تولید,می‌شوند Icana

سید علی طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت تهاجم فرهنگی را اولین هدف سریال‌های ماهواره‌ای دانست و گفت: در حال حاضر جنگ تسلیحاتی و نظامی کارساز نیست و استکبار جهانی برای مقابله با ارزش‌های ملی در کشور، سال‌هاست که جنگ نرم را دنبال می‌کند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان در حال حاضر میان خانواده‌های ایرانی راه پیدا کرده‌اند و هدفی جز تخریب ارزش‌ها و استحاله فرهنگی ندارند.

وی با اشاره به غرب‌گرایی و تفکر انحصاری در این سریال‌ها تصریح کرد: ترویج بی‌بند و باری و انحصار طلبی یکی دیگر از اهداف غرب علیه ایران است که در سریال‌های ماهواره‌ای به روشنی مشهود است.

طاهری با بیان نقش رسانه ملی در مواجهه با شبکه‌های ماهواره‌ای افزود: صدا و سیما در جهت دهی افکار عمومی و ترویج فرهنگ اسلامی نقش عمده‌ای دارد.

این نماینده مجلس سریال‌های ایرانی را گامی مثبت در جهت مبارزه با برنامه‌های موهوم شبکه‌های ماهواره‌ای دانست و تصریح کرد: گسترش شبکه‌های مختلف سیما و تولید برنامه‌ها و سریال‌های مفرح در این شبکه‌ها، مخاطبان بیشتری را با رسانه ملی همراه کرده است و اگر این روند همچنان ادامه داشته باشد، مردم سراغ ماهواره‌ها نمی‌روند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به دیجیتالی شدن شبکه‌های صدا و سیما تصریح کرد: دیجیتالی شدن فرستنده‌ها بازتاب خوبی در میان مخاطبان رسانه ملی داشته است و مردم می‌توانند به شبکه‌های متعدد سراسری و استانی در کشور دسترسی داشته باشند. /
پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000