آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یادداشتی از عبدالله کعبی/

یادداشت/ دور چهارم سفر هیأت دولت و مصوبات بدون نتیجه

سرویس دیگر رسانه‌ها
این روزها متولیان مربوطه در حالی از آغاز دور جدید سفرهای استانی هیأت دولت خبر می‌دهند که این شیوه سفرها افزون‌بر ایرادهای متعدد مترتب به آن، موجب ترویج بی‌برنامگی، تشویق قانون‌‌گریزی‌ها، به هم ریختن نظام برنامه کشور و بی‌خاصیت کردن برنامه پنج ساله و بودجه سنواتی شده است.
یکشنبه 1 آبان 1390 ساعت 08:38
یادداشت/ دور چهارم سفر هیأت دولت و مصوبات بدون نتیجه این روزها متولیان مربوطه در حالی از آغاز دور جدید سفرهای استانی هیأت دولت خبر می‌دهند که این شیوه سفرها افزون‌بر ایرادهای متعدد مترتب به آن، موجب ترویج بی‌برنامگی، تشویق قانون‌‌گریزی‌ها، به هم ریختن نظام برنامه کشور و بی‌خاصیت کردن برنامه پنج ساله و بودجه سنواتی شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/1369.jpg یادداشت/,دور,چهارم,سفر,,هیأت,دولت,و,مصوبات,بدون,نتیجه Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، عبدالله کعبی نایب‌رئیس کمیسیون انرژی و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی که در روزنامه فرهنگ‌جنوب منتشر شده است، به بررسی سفرهای استانی هیأت دولت پرداخته است، که در ذیل می‌خوانید.

پیش از جنگ تحمیلی آبادان اسکله‌ها، فرودگاه‌ها و جاده‌ها و کشاورزی بسیار چشمگیر داشت به‌طوری که همسایگان حوزه خلیج‌فارس حسرت زندگی مردم این شهرستان را داشتند اما هم‌اکنون متأسفانه در آبادان بیکاری، عطش تنگدستی و فقدان امید فراگیر شده است و این امر تنها موجب سرافکندگی است.

آبادانی که به‌رغم جانبازی و رشادت فرزندانش امروز برخلاف سایر نقاط ایران ‌زمین حسرت دوران شکوفایی پیش از جنگ را می‌خورد و امروز هنوز هم از کمبود امکان‌ها و منابع رنج می‌برد.

هم‌اکنون مشابه همه نقاط کشور، مردم آبادان و به‌‌ویژه جوانان آن از نبود کار و اشتغال رنج می‌برند و به‌رغم وعده و وعید متولیان هنوز اتفاق خاصی در این منطقه دیده نمی‌شود.

این روزها متولیان مربوطه در حالی از آغاز دور جدید سفرهای استانی هیأت دولت خبر می‌دهند که این شیوه سفرها افزون‌بر ایرادهای متعدد مترتب به آن، موجب ترویج بی‌برنامگی، تشویق قانون‌‌گریزی‌ها، به هم ریختن نظام برنامه کشور و بی‌خاصیت کردن برنامه پنج ساله و بودجه سنواتی شده است، ضمن این‌ که هم‌اکنون بسیاری از مصوبه‌های هیأت دولت در آبادان اجرایی نشده و میلیون‌ها درخواست هموطنان در این سفرها بی‌‌پاسخ مانده است، بنابراین نتیجه چنین شیوه مدیریت مسافرتی تحقق نیافتن وعده‌ها و هدر رفتن سرمایه‌ها است.

متأسفانه امروز کسانی که خود را میراث‌دار دفاع مقدس می‌دانند که برخلاف نص صریح بنیان‌گذار انقلاب با حضور در گلوگاه‌های اقتصادی کشور به جایگاه متولیان دفاع مقدس آسیب‌ رسانده‌اند و این موجب تأسف و نگرانی است.

دور جدید این سفرها درحالی قرار است آغاز شود که تاکنون متولیان توجه خوبی به مشکلات این منطقه نداشته‌اند و به نوعی بی‌توجهی مسئولان نسبت به مشکل‌های حوزه انتخابیه موجب دوچندان شدن آن شده است.

آن‌چه مسلم است تا زمانی ‌که متولیان برنامه قابل توجهی برای این مهم نداشته باشند نمی‌توان نسبت به بهبودی این منطقه توجهی داشت و متولیان باید در نظر داشته باشند که باید برنامه‌ای تدوین کنند تا وعده‌های آن‌ها را عملیاتی کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000