شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/08/03 10:11:42
سرویس بین الملل
رئیس کمیته دفاعی مجلس:

ارائه گزارش دروغ استقلال آژانس اتمی را زیر سوال می برد

رئیس کمیته دفاعی مجلس اظهارات اخیر غرب مبنی بر نظامی بودن فعالیتهای هسته ای ایران را فضا سازی برای ایجاد موج جدید ایران هراسی در منطقه عنوان کرد.
ارائه گزارش دروغ استقلال آژانس اتمی را زیر سوال می برد رئیس کمیته دفاعی مجلس اظهارات اخیر غرب مبنی بر نظامی بودن فعالیتهای هسته ای ایران را فضا سازی برای ایجاد موج جدید ایران هراسی در منطقه عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/253.jpg ارائه,گزارش,دروغ,استقلال,آژانس,اتمی,را,زیر,سوال,می,برد Icana

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این که در دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران که از سوی مقام معظم رهبری اعلام می شود هیچ گاه استفاده از فعالیت های هسته ای در دستور کار نبوده گفت: مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا در جمهوری اسلامی ایران استفاده از این سلاح ها را تحریم کرده اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که تولید و غنی سازی اورانیوم در ایران تنها با هدف انجام فعالیت­های صلح­آمیز هسته­ای انجام می­شود گفت: مقام معظم رهبری و سایر مسئولان کشور بارها اعلام کردند که ماهیت فعالیت­های هسته ای ایران صلح آمیز بوده و به طور مشخص برای استفاده در بخش های کشاورزی،‌ دارویی و ... پیگیری شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس،‌ با انتقاد از عملکرد آژانس ادامه داد: بر اساس قراردادهای بین المللی مورد قبول آژانس بین الملل انرژی اتمی، ‌این سازمان و کشورهای اصلی عضو آن موظف بودند ایران را برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای یاری و امکانات لازم را در اختیار ما قرار دهند اما نه تنها به تعهدات خود عمل نکردند بلکه علیه فعالیت های هسته ای ایران نیز موضع گیری کردند.

وی با تاکید بر این که ایران با وجود همه کارشکنی ها با استفاده از توانمندی دانشمندان هسته­ای خود اقدامات موثری را در زمینه دستیابی به انرژی صلح آمیز انجام داده است تصریح کرد: گزارش­های بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی و نصب دوربین های متعدد در مجموعه تاسیسات هسته ای ما بیانگر این است که ایران هیچ گاه فعالیت های نظامی را پیگیری نکرده و نخواهد کرد.

کرمی اظهارات اخیر دیپلمات های غربی را فضا سازی علیه ایران عنوان کرد و ادامه داد: چنانچه گزارش های آژانس تحت تاثیر این فضا سازی ها تهیه و ارائه شود دروغ پردازی بیش نیست.

نماینده کرمان در مجلس هشتم، با بیان این­که ارائه گزارش کذب و خلاف واقعیت استقلال آژانس را زیر سوال خواهد برد خاطر نشان کرد: آژانس برای اثبات بی طرفی خود به جای این که گزارش کذبی علیه فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران مطرح کند بهتر است درصدد افشای مجهز بودن رژیم صهیونیستی به سلاح و تجهیزات هسته ای برآید.

وی با تاکید بر این که آژانس هیچ گاه از خود استقلالی نداشته است تصریح کرد: اگر آژانس کوچکترین استقلالی از خود داشت پرونده هسته ای ایران را به شورای امنیت نمی­فرستاد.

رئیس کمیته دفاعی مجلس هشتم، با تاکید بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران افزود: ایران بر اساس توانمندی های داخلی همواره با حفظ ضوابط بین المللی فعالیت های صلح آمیز خود را پیگیری کرده است.

روزنامه فرانسوی "فیگارو" به نقل از دیپلمات‌های غربی گفته است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، می‌خواهد در گزارش فصلی خود که در ماه نوامبر درباره برنامه هسته‌ای ایران ارایه خواهد داد، از ماهیت نظامی برنامه هسته‌ای ایران ـ که به سمت ساخت بمب هسته‌ای هدایت شده است ـ انتقاد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet