روز مجلس
1390/07/26 14:36:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مطورزاده تأکید کرد:

ضربه مهلک به اقتصاد با بسته شدن مرز خوزستان

نماینده مردم خرمشهر در مجلس٬ با بیان این که بسته بودن مرزهای استان خوزستان و جلوگیری از مبادلات کالا٬ ضربه مهلکی را بر پیکره اقتصاد استان وارد می‌کند٬ گفت: دولت به ویژه وزارت خارجه باید سیاست‌های خود را درباره مبادلات کالا مرزی و ورود و خروج اتباع ایرانی تغییر دهد.
ضربه مهلک به اقتصاد با بسته شدن مرز خوزستان نماینده مردم خرمشهر در مجلس٬ با بیان این که بسته بودن مرزهای استان خوزستان و جلوگیری از مبادلات کالا٬ ضربه مهلکی را بر پیکره اقتصاد استان وارد می‌کند٬ گفت: دولت به ویژه وزارت خارجه باید سیاست‌های خود را درباره مبادلات کالا مرزی و ورود و خروج اتباع ایرانی تغییر دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/3237.jpg ضربه,مهلک,به,اقتصاد,با,بسته,شدن,مرز,خوزستان Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، مصطفی مطورزاده در گفت‌وگو با روزنامه فرهنگ‌جنوب، افزود: هم‌اکنون با صدور کارت محلی همه اتباع ایرانی و عراقی می‌توانند تا عمق ۴۰ کیلومتری مرزهای همدیگر تردد کنند اما متأسفانه با شرایط ایجاد شده، مردم خوزستان با وجود داشتن گذرنامه‌های رسمی هم قادر به عبور و مرور در مرز میان ایران و عراق نیستند.

به گفته نماینده مردم خرمشهر بسته شدن مرزهای استان خوزستان روی اتباع ایرانی و جلوگیری از مبادلات کالا بسیار ناعادلانه و تبعیض‌آمیز است.

این نماینده مجلس با تأکید‌بر این ‌که بیشتر اعتراض مردم به‌علت وجود تبعیض میان استان‌ها و عدم‌اقدام مناسب از سوی متولیان است، تصریح کرد: متأسفانه جلوگیری از عبور و مرور اتباع ایرانی و مبادلات کالا از مرزهای مشترک ایران و عراق موجب نارضایتی مردم شده است، زیرا بسته بودن مرزهای خوزستان موجب فلج شدن و نابودی اقتصاد استان خوزستان در کوتاه ‌مدت خواهد شد.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون بازرگانان و تجار خوزستان به‌علت جلوگیری از مبادله‌های کالا در مرزهای مشترک میان ایران و عراق با دلسردی روبه‌رو شده‌اند.

این نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، بیان کرد: هرچند دولت با این استنباط نسبت به این‌کار اقدام می‌کند که این کالاها استانداردهای لازم را ندارند و حضور آن‌ها در بازار داخلی منجر به ضرر تولید داخل می‌شود، اما آن‌چه مسلم است بسته بودن مرزهای استان خوزستان و جلوگیری از مبادلات کالا ضربه مهلکی به اقتصاد این منطقه زده است.

 نماینده مردم خرمشهر در مجلس، یادآور شد: بدون شک با توجه به این ‌که یکی از بزرگ‌ترین مشکل‌های کشور بیکاری و نبود اشتغال است جا دارد که متولیان و دولت‌مردان توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند چرا که بحث بیکاری همواره یک دغدغه برای خانواده‌ها و مسئولان کشور است.

وی افزود: هم‌اکنون خانواده‌های بسیاری از راه تبادلات مرزی ارتزاق می‌کنند که به واسطه اقدام‌های صورت گرفته این خانواده‌ها دچار مشکل‌های زیادی شده‌اند که جا دارد متولیان به آن توجه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet