روز مجلس
1390/07/30 11:32:54
سرویس بین الملل
آقازاده:

برخی حکام عرب از مقاومت سوریه مقابل رژیم صهیونیستی ناراضی‌اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی حکام عرب نسبت به سوریه بغض قدیمی دارند، گفت: ‌ این‌ها از مقاومت سوریه مقابل رژیم صهیونیستی ناراضی‌ هستند.
برخی حکام عرب از مقاومت سوریه مقابل رژیم صهیونیستی ناراضی‌اند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی حکام عرب نسبت به سوریه بغض قدیمی دارند، گفت: ‌ این‌ها از مقاومت سوریه مقابل رژیم صهیونیستی ناراضی‌ هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/5140.jpg برخی,حکام,عرب,از,مقاومت,سوریه,مقابل,رژیم,صهیونیستی,ناراضی‌اند Icana

"سیدعلی آقازاده دافساری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگذاری خانه ملت، با اشاره به اعتراضات گسترده مردمی در بحرین و یمن، گفت: اتحادیه عرب در قبال تحولات منطقه و شمال آفریقا از یک سیاست دوگانه پیروی می‌کند تا سرپوشی بر واقعیت‌ها بگذارد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تشکیل نشست فوق العاده از سوی اتحادیه عرب با هدف رسیدگی به اوضاع داخلی سوریه را فرار به جلو خواند و افزود: برخی کشورهای تحت امر آمریکا همچون عربستان با این اقدام به دنبال انحراف افکار عمومی جهان از حرکت‌های اصیل ضد استکباری- ضد دیکتاتوری شکل گرفته در حاشیه جنوبی خلیج فارس هستند.
وی ادامه داد: ‌ موج بیداری اسلامی منافع نظام سلطه را در خاورمیانه به خطر انداخت، از این رو سلطه گران جهانی با تبلیغات وسیع و پادویی ایادی خود در منطقه می‌کوشند تا ضمن به دست گرفتن نبض حرکت‌های اعتراضی، مسیر آن حرکت‌ها را نیز تغییر دهند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، سوریه را کشوری نقش آفرین در خط مقدم مبارزه علیه رژیم صهیونیستی خواند و تصریح کرد: این کشور در همسایگی سرزمین‌های اشغالی همراه با حزب الله و حماس مقابل زیاده خواهی‌های صهیونیست‌ها مقاومت و ایستادگی می‌کند اما برخی حاکمان عرب از این مسئله ناراضی هستند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی حکام عرب نسبت به سوریه بغض قدیمی دارند، تأکید کرد: این کشور‌ها با تبلیغات دروغین غرب همراهی می‌کنند تا فضای مسموم و غیرواقعی را ضد دمشق در محافل جهانی رقم بزنند.
اتحادیه عرب روز یکشنبه- ۲۴ مهرماه- در نشست فوق‌العاده خود، ۱۵ روز به دولت سوریه ضرب الاجل داد تا با مخالفان برای برون رفت از بحران مذاکره کند؛ همچنین این اتحادیه در پایان نشست تصمیم به عدم تعلیق عضویت سوریه گرفت.
این مواضع از سوی اتحادیه عرب در حالی اتخاذ می‌شود که وضعیت داخلی بحرین و یمن بسیار حاد‌تر از اوضاع سوریه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet