هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پیمان فروزش:

اذن دخول گمرک ‌برای کالاها، کیفیت است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قانون گمرک در حال نهایی شدن در شورای نگهبان است، گفت: به طور قطع گمرک قادر به جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد است.
چهارشنبه 4 آبان 1390 ساعت 09:48
اذن دخول گمرک ‌برای کالاها، کیفیت است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قانون گمرک در حال نهایی شدن در شورای نگهبان است، گفت: به طور قطع گمرک قادر به جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد است. http://cdn.icana.ir/d/019/12357.jpg اذن,دخول,گمرک,‌برای,کالاها،,کیفیت,است Icana

پیمان فروزش در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود: اگر ساز و کار و زیرساخت جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد هم در گمرک فراهم نیست، باید هرچه سریعتر ایجاد شود.+

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید موسسه استاندارد به وظایف قانونی خود عمل کند گفت: این موسسه باید پیش از واردات هر کالا کیفیت و استاندارد آن را بسنجد و اگر هم استانداردی وجود ندارد ،استانداردسازی کند.

فروزش با تاکید بر اینکه باید تیمی در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی استانداردهای داخلی را با استانداردهای بین‌المللی تطابق دهد، تصریح کرد: اگر چنین تیمی از کارشناسان و صاحب‌نظران در موسسه استاندارد تشکیل شود، می توان از ورود کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم افزود: اگر در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ثبت سفارش واردات انجام می شود باید از قبل تائید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی را اخذ کرده باشد.

مجلس با خاطیان برخورد می‌کند

فروزش یادآور شد: مجلس به شدت با هر مسئول یا دستگاه اجرایی که اجازه ورود کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد را صادر کند برخورد می کند.

وی با بیان اینکه در مجلس طرح تبدیل موسسه استاندارد به سازمان ملی استاندارد در دست اقدام است، گفت: امیدواریم در صورت تشکیل این سازمان مستقل زیر نظر  ریاست جمهوری از ورود کالاهای بی کیفیت به کشور جلوگیری شود و برای کالاهای فاقد استاندارد، استانداردسازی انجام شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد فقط محدود به کشور چین نیست گفت: هم اکنون از کشورهای هند و پاکستان نیز کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد وارد کشور می شود بنابراین نباید ملاک را فقط بر کشور مبدا قرار دهیم بلکه ملاک باید وجود استانداردهای لازم نیز باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000