خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/07/25 20:03:54
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/17

لاریجانی: ایران،هند و چین می‌توانند به ایجاد امنیت پایدار جهانی کمک کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی، در دیدار با رئیس مجلس هند، این کشور را یکی از مهمترین شریکان تجاری ایران خواند و با تأکید بر ضرورت توسعه روابط طرفین گفت: معتقدیم کشورهایی همچون هند، ایران و چین می‌توانند به ایجاد صلح و امنیت پایدار کمک کنند.
لاریجانی: ایران،هند و چین می‌توانند به ایجاد امنیت پایدار جهانی کمک کنند رئیس مجلس شورای اسلامی، در دیدار با رئیس مجلس هند، این کشور را یکی از مهمترین شریکان تجاری ایران خواند و با تأکید بر ضرورت توسعه روابط طرفین گفت: معتقدیم کشورهایی همچون هند، ایران و چین می‌توانند به ایجاد صلح و امنیت پایدار کمک کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/11493.jpg لاریجانی:,ایران،هند,و,چین,می‌توانند,به,ایجاد,امنیت,پایدار,جهانی,کمک,کنند Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی در ادامه سلسله دیدارهای خود در حاشیه اجلاس بین‌المجالس با همتای هندی خود دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
رئیس مجلس، در این دیدار هند را یکی از مهمترین شریکان تجاری ایران خواند و افزود: مردم ایران به دلیل سوابق و روابط فرهنگی دو کشور نگاه مثبتی به هند دارند؛ برخی از شخصیت‌های بزرگ هندی برای مردم ایران ارزشمند هستند و مردم از آنان به نیکی یاد می کنند.
وی با بیان ایران روابط خود با هند را تاکتیکی نمی داند، بیان کرد: معتقدیم کشورهایی همچون هند، ایران و چین می‌توانند به ایجاد صلح و امنیت پایدار جهانی کمک کنند.
رئیس مجلس هند نیز در ادامه این دیدار با بیان این‌که تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در هند مشغول به تحصیل هستند، گفت: ما در صدد گسترش روابط هستنیم، از ضرورت افزایش این روابط نیز تأکید داریم.
وی با تأکید بر لزوم مبارزه با تروریسم یادآور شد: هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی با تروریسم مبارزه کند و این مسئله عزم جهانی را طلب می‌کند.
رئیس مجلس هند تصریح کرد که در آینده نزدیک به ایران سفر می‌کند و در این سفر مسائل دو جانبه مذاکره و گفت‌وگو خواهیم داشت.
علی لاریجانی با استقبال از سفر رئیس مجلس هند به ایران اظهار امیدواری کرد سفر وی به ایران کوتاه نباشد تا بتواند شهرهای تاریخی ایران را از نزدیک ببیند.
در ادامه این دیدارها ساعت 20 و 30 به وقت محلی، علی لاریجانی با رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه سوئیس در ساختمان وزارت امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet