هدر اصلی
1390/07/26 13:11:00
سرویس بین الملل
آجرلو در کمیته زنان اجلاس مجمع بین المجالس مطرح کرد:

اعـتـراض بـه وضـعـیـت زنـان در بـحـریـن

عضو کمیته زنان مجمع بینالمجالس جهان از بررسی سه موضوع تاثیر قدرت و ثروت در انتخاب زنان به عنوان نماینده مجلس، بهداشت زنان و کودکان و حضور زنان در انقلابهای کشورهای مختلف در اجلاس آتی بین‌المجالس در اوگاندا خبر داد.
اعـتـراض بـه وضـعـیـت زنـان در بـحـریـن عضو کمیته زنان مجمع بینالمجالس جهان از بررسی سه موضوع تاثیر قدرت و ثروت در انتخاب زنان به عنوان نماینده مجلس، بهداشت زنان و کودکان و حضور زنان در انقلابهای کشورهای مختلف در اجلاس آتی بین‌المجالس در اوگاندا خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/492.jpg اعـتـراض,بـه,وضـعـیـت,زنـان,در,بـحـریـن Icana

فاطمه آجرلو در حاشیه مجمع بین‌المجالس جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خانه ملت، درباره هدف از برگزاری اجلاس بین‌المجالس گفت: این اجلاس ارتباط نمایندگان کشورهای مختلف با یکدیگر را توصیف می‌کند و می‌توان گفت این اجلاس یک گفتمان واقعی است، چرا که نمایندگان ملت‌ها با هم گف‌توگو می‌کنند و آزادند حرف‌هایشان را به یکدیگر بزنند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، با تشریح محورهای نشست کمیته زنان اتحادیه بین المجالس اظهار کرد: در نشست کمیته زنان، چالش‌های حوزه زنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر لزوم توزیع عادلانه قدرت و ثروت و تامین بهداشت مادران و کودکان تاکید شد.

وی همچنین حضور زنان در انقلاب‌ها و چگونگی حمایت از آنها را از دیگر موضوعات در دستور کار کمیته زنان عنوان کرد و گفت: یکی از مسائل مورد بحث این بود که در کشورهایی که انقلاب در آنها به پیروزی رسیده، امنیت به نحوی برقرار شود که آسیبی به زنان و کودکان وارد نشود.

آجرلو ادامه داد: موضوع ‌دیگری که در این نشست بررسی شد، بحث آپارتاید علمی بود و اینکه برخی کشورها خود را برتر میدانند و فکر می‌کنند میتوانند علوم نوین در جهان را به نژادی خاص منحصر کنند و این نژادپرستی نوین در جهان است در حالی که با اتمام سوخت‌های فسیلی باید اجازه داد ملت‌ها به سمت فناوری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای بروند، چرا که این امر زمینه توسعه کشورهای عقب مانده را فراهم می‌کند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در نشست کمیته زنان همچنین مطرح شد که زنان محرک‌های انقلاب‌های منطقه هستند و لازم است برای ایجاد تحول در جهان به آنها کمک شود.

عضو کمیته زنان مجمع بین‌المجالس جهانی در ادامه خاطرنشان کرد: در نشست کمیته زنان من این بحث را مطرح کردم که چرا به یک خانم یمنی جایزه صلح نوبل داده شده اما به زنانی که در بحرین مورد حمله قرار گرفته و کشته میشوند، جایزه داده نمی‌شود که این امر مورد اعتراض نماینده بحرین قرار گرفت و در مقابل او گفت که نسبت به وضع زنان در ایران اعتراض دارد اما پس از اینکه ما خواستیم موارد اعتراض را مطرح کند نکته خاصی را عنوان نکرد.

وی یادآور شد: در نشست کمیته زنان، من به اصلاحات در قوانین به نفع زنان اشاره کردم که قانون ارث، تابعیت و دیه از جمله آنها بود. همچنین بحث فقه پویا را مطرح کردم که رهبر معظم انقلاب اسلامی با نگاه دینی این موضوع را مطرح کرده است که این مساله مورد استقبال اعضای کمیته قرار گرفت.

آجرلو اضافه کرد: در نشست کمیته زنان بحث سکینه محمدی آشتیانی مطرح شد که من گفتم این موضوع قدیمی و حل شده است.

عضو کمیته زنان مجمع بین‌المجالس جهانی حضور گسترده‌تر زنان در کسوت نمایندگی مجلس را لازمه اعتماد آنها به خود عنوان کرد و گفت: همچنین جوامع نیازمند تغییر فکر و نگاه در حوزه زنان هستند. البته این موضوع را نیز مطرح کردم که در ایران سه معاون رییس‌جمهور و یک وزیر و تعداد زیادی از مدیران کل از جامعه زنان هستند، اما با توجه به اینکه 68 درصد از ورودی‌های دانشگاه‌های کشور ما را زنان تشکیل می‌دهند، هنوز هم مشارکت زنان کافی نیست./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet