اربعین حسینی
1390/08/01 10:21:08
سرویس سیاسی
فرهنگی: مشکلات احزاب در جامعه ما به مسائل درونی آن­ها برمی گردد

احزاب به دنبال اشغال مناصب و غارتگری مشاغل نباشند

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در افکار عمومی دیدگاه مناسبی نسبت به احزاب وجود ندارد، گفت: تلاش برای تقویت و احیای احزاب تاثیرات بسزایی بر ساختار سیاسی کشور خواهد داشت.
احزاب به دنبال اشغال مناصب و غارتگری مشاغل نباشند عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در افکار عمومی دیدگاه مناسبی نسبت به احزاب وجود ندارد، گفت: تلاش برای تقویت و احیای احزاب تاثیرات بسزایی بر ساختار سیاسی کشور خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/2075.jpg احزاب,به,دنبال,اشغال,مناصب,و,غارتگری,مشاغل,نباشند Icana

"محمد­حسین فرهنگی" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این­که مشکلات احزاب در جامعه ما به مسائل درونی آن­ها برمی گردد ،افزود: اگر احزاب ما به جای جهت­گیری برای اشغال مناصب و غارتگری مشاغل به سمت موضوعاتی مانند تربیت نیروی انسانی کارآمد و داشتن ایده­ها و برنامه­های روشن برای اداره بخش های مختلف روی آورند مسلما جایگاه خود را در افکار عمومی باز خواهند یافت.

نماینده مردم تبریز،‌ اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این­که عدم اقبال مردم به سمت احزاب موجب جایگزینی اشکال دیگری از دسته بندی­های سیاسی شده است ادامه داد: امروز جریان های سیاسی و یا جبهه هایی متشکل از اشخاص حقیقی و حقوقی جایگزین احزاب شده اند بر این اساس مشکلات اساسی احزاب در کشور باید با بررسی آسیب شناسانه مورد ارزیابی و نقد قرار گیرد.

وی بیان کرد: در افکار عمومی کشور و بر اساس سوابق تاریخی قابل استناد، احزاب به طور عمده به عنوان باشگاه خدمت تعریف شده و کارکرد آن ها عمدتا برای دستیابی به مجاری قدرت و در پایین ترین سطح با هدف دستیابی به مشاغل بوده است.

این نماینده مجلس در توضیح چگونگی کارآمدترکردن احزاب برای ارتقاء سطح فرهنگی و سیاسی کشور خاطرنشان کرد: دگرگونی در رویکرد فعالیت حزبی در کشور و حرکت به سمت برنامه محوری با تعیین اهدافی همچون تربیت کادرهای مناسب برای حضور در صحنه های مختلف از جمله کارکردهایی است که احزاب باید آن­ها را مورد توجه قرار داد.

فرهنگی ادامه داد: به عبارت دیگر اگر احزاب ما به جای جهت­گیری برای اشغال مناصب و غارتگری مشاغل به سمت موضوعاتی مانند تربیت نیروی انسانی کارآمد و داشتن ایده­ها و برنامه­های روشن برای اداره بخش های مختلف روی آورند مسلما جایگاه خود را در افکار عمومی باز خواهند یافت.

عضو هیئت رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که برای فعال شدن احزاب تا انتخابات آینده مجلس چه راهکاری را پیشنهاد می کنید تصریح کرد: برای فعال شدن احزاب در کوتاه مدت، تاکید بر فعال شدن جریان های سیاسی تاثیر گذار است،‌ اگرچه در درون جریان های سیاسی ‌احزاب هم حضور دارند اما حضور ان ها حضور حداکثری و فراگیر و تاثیر گذار در سطوح ملی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet